Kanyak Matarası

Alkol Mataralarının Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçki matarası temizleme konusunda insanlar çok yanlış şeyler biliyorlar. Gün içinde içine alkol koyduğunuz alkol mataranızı sadece bir su ile yıkamanız o mataranın temiz olmasını sağlamaz. Bu nedenle temizlik sırasında sadece su kullanmak yapılan en büyük hatadır.

İnternetten ya da bu çeşit mataraların satışının yapıldığı yerlerden satın alınan içki mataralarını temizlemek için kesinlikle karbonat su ve tuz malzemelerine ihtiyacınız var. Bu malzemelerden bir karışım oluşturmalı ve matara içindeki alkol her bittiğinde mataranızı bu karışımla çalkalamanız gerekiyor. Bu sayede güzel bir temizlik süreci geçirir ve alkol matarasının bir sonraki kullanımına temiz bir şekilde geçebilirsiniz.

Alkol Mataralarının Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Günlük hayatta alkol matarası kullanan bir çok insan içki matarası nasıl temizlenir bilmezler. Bundan dolayı sizlere bu alt başlık içinde alkol matarasının temizliği nasıl yapılmalı adım adım anlatacağım.

  • Öncelikle alkol mataranız içindeki alkol bitince matarayı bir kez suyla çalkalarsınız.
  • Sonra bir kap su içine karbonat ve tuz atarak bu karışımı karıştırıyorsunuz.
  • Elde ettiğiniz karışımı içki matarasının içine döküyorsunuz.
  • Mataranızı güzel bir şekilde çalkalıyorsunuz.
  • Ardından temiz bir diş fırçası yardımıyla mataranın içini fırçalıyorsunuz. Bu sayede daha kesin bir temizlik sağlıyorsunuz.
  • Sonra da mataranın içindeki sıvı karışımı boşaltıyorsunuz.
  • Son iki kez matarayı saf suyla çalkalıyorsunuz.

Bu adımları uygulamanız durumunda içki mataranızı düzenli bir şekilde temiz tutmuş olursunuz.

İçki Matarasının Kullanımındaki Yanlış

İçki matarası kullanımı sırasında yapılan en büyük yanlış mataranın içine alkol yerine başka bir sıvı içecek koymaktır. Matara imal edilirken içine katılacak olan alkole göre ayarlamalar yapılmıştır. Bundan dolayı da alkol matarasının içine başka bir içecek konulmaması gerekiyor.

Matara içine eğer kola meyve suyu çay kahve soda gibi başka tarzda bir içecek koymanız durumunda siz anlamasanız dahi alkol matarasının iç kısmında bir bozulma olur. Sık sık başka bir içecek koymanız durumunda ise iç kısmı işlevselliğini kaybeder. Bundan dolayı koyacağınız alkolü gün boyu koruyamaz hale gelir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: