Kanyak Matarası

Alkol Matarası Temizliği Ve Çeşitleri

İçkinizi yanınızdan ayırmak istemiyor sürekli olarak bir içki tüketicisiyseniz cep içki matarası tam size göre.

En bilindik şekliyle cebinizde taşıyabileceğiniz, metal ve dikdörtgen biçimli içki mataralarıdır. Bu mataralarla en çok tüketilen alkol viskidir. Viskiden sonra içki mataraları ile en çok tüketimi sağlanan alkol ise konyaktır.

Viski ve konyağın bu mataralarla tüketilmesinde tercih sebebi olan şey ise bu alkollerin oda sıcaklığında, ılık bir şekilde içilebiliyor olmasıdır.

En ucuz içki matarası piyasada şu an 60 liradır. Giderek artan fiyatları etkileyen birkaç faktör vardır. Mataranın yapıldığı malzemenin cinsi, üreten marka, büyüklükleri ve estetik görünümü fiyatını etkileyen bazı değişkenlerdir.

Alkol Severlere İçki Matarası Çeşitleri

En bilindiği paslanmaz çelik ve gümüşten yapılmış olanlarıdır fakat cam ve metal de tercih ediliyor. Ürün hangi malzemeden yapılmış olursa olsun her çeşidin üzeri deri kaplı olanları mevcut.

  • Şekil olarak kare, dikdörtgen veya yuvarlak içki matarası olarak birkaç çeşidi var. Bunun dışında kare olanların içeriye kıvrık oval görünümlü olanları da var.
  • Gümüş olanları en çok satanlarıdır, görünüş olarak parlak ve hoştur ama sağlık açısından önerilecek olan paslanmaz çelikten yapılanlarıdır.
  • Cepte taşımak istemeyenler için içerisine koyabileceğiniz, omzunuza asabileceğiniz deri çanta modelleri de mevcuttur. Bu görüntüsüyle klasik matara kullanımını yakalayabilirsiniz.
  • Deri içki matarası olarak bilinen mataralar ise dışı deri kaplı mataralar ya da dışı tamamen deriden oluşmuş asker matarasına benzer mataralardır.

Kullanımı ve Temizleme Yöntemi

İçki matarası kullanımı oldukça basittir. Mataranızı su ile çalkayın ve içeceğiniz içkiyi mataranıza koyun. Mataraya içkinizi koymak için bir huniye ihtiyacınız olacak. Bunun için tek başına matara almak yerine matara seti almanız önerilebilir.

Temizliği: Temizliği de kullanımı kadar oldukça basittir. Sizi yormayacaktır. Zaten sürekli kullandığınız bir ürünse artık sizin için bir rutin haline gelecektir.

  • İçkinizi mataranızda 3-4 günden fazla bekletmeyin.
  • Mataranızı güneşte bırakmayın.
  • Mataranızı bir başkasıyla paylaşmayın. Arkadaşlarınıza ikram etmek istiyorsanız mutlaka shot bardaklarınızı kullanın.
  • Mataranızın içinde tükettiğiniz alkolü unutmayın, bitmemiş olsa da mutlaka döküp içini temizleyin.
  • İçki mataranızın içine gazlı içecekler ya da meyve suyu gibi içecekler koymayın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: