Kanyak Matarası

Alkol Matarası Ve Nostaljik Modeller

İçki içmek ya da alkol almak bazı insanlar için bağımlılık. Bazı insanlar için ise tamamen bir keyif. Alkol keyif haline dönüşünce bu keyfi yaşamak için birçok ürün üretiliyor. İçki mataraları da bunlardan biridir.

Alkol matarası fiyatları genelde 50-60 liradan başlar ve artarak devam eder. Daha önceden bu mataralardan kullanmadıysanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız yazımızın ilerleyen bölümlerinde konuyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyatlara Göre İçki Matarası

Alkol mataraları yapımında kullanılan birkaç en bilindik malzeme vardır. Genelde paslanmaz çelik ve gümüş en çok kullanılanlardır. Camdan yapılmış mataralar da bulunmaktadır fakat kırılma olasılığı yüksek olduğu için her an cebinizde taşımanız zor olacaktır. Ayrıca camın kesilme şekli kalın olduğu takdirde mataranız ağır olacaktır ve taşıması sizin zor olacaktır.

  • Paslanmaz Çelik: Ekonomik olarak içki matarası fiyatları arasında en çok tercih edilenidir. Kullanılan paslanmaz çelik malzemesi ile uzun yıllar mataranızı sıkıntı çıkmadan kullanabilirsiniz. Ayrıca paslanmaz çelik sağlığınız için herhangi bir tehdit oluşturmaz. Alkol matarası fiyatları söylediğimiz gibi ortalama 50-60 liradan başlar. Paslanmaz çelikten yapılmış ürünlerin bu fiyattan satışına kolayca ulaşabilirsiniz.
  • Gümüş İçki Matarası: Burada bahsettiğimiz cep içki matarası gerçek gümüşten yapılan mataralardır. Görünümü oldukça şıktır. Kullanmaya kıyamazsınız. Özel zamanlarda kullanmak için alabilirsiniz, geri kalan zamanlarda evinizin bir köşesinde dekoratif olarak sergileyebilir ya da koleksiyonunuza dahil edebilirsiniz. İçi gümüşten yapılma değildir çünkü gümüş sıvı ile temas ettiğinde kararır, alkol ile temas ettiğinde farklı zehirli maddeler üretebilir. Bahsettiğimiz gümüş içki mataraları dış kaplaması gümüş olan mataralardır.

Modellerine Göre Matara Çeşitleri

Fiyatından dolayı en çok tercih edilenleri paslanmaz çelikten yapılanları. Paslanmaz çelik sadece içki mataralarında değil su mataralarında da kullanılır. Sağlık açısında da en çok önerilendir.

Cep içki matarası sadece yapım malzemesi olarak değil şekil ve model olarak da farklılık gösterir. Genelde mataralar dikdörtgen şeklinde, cebe sığacak büyüklükte tasarlanırken yuvarlak şekillerde tasarlananları ya da farklı şekillerde tasarlanmış olanlarını da bulabilirsiniz.

  • Klasik Dikdörtgen Matara: İçki matarası deyince akla gelen ilk mataradır çeşididir. Genelde cebe sığacak boyutlarda olur. Bazılarının üzerinde deri kaplamalar bulunur.
  • Yuvarlak Matara: Cebe koymak için tasarlanmış bir içki matarası değildir yuvarlak içki matarası. Dikdörtgen olanlara göre daha küçük boyutlarda üretilmiştir. Özel olarak tasarlanmış yuvarlak deri çantalarla taşıma rahatlığı sağlar.
  • Farklı Şekillerde Üretilmiş İçki Mataraları: Tüketiciler artık klişeleşmiş şekillerde üretilen mataralar dışında mataralar kullanmak istiyor. Üreticiler kullanıcıların isteklerine kulak asmış ve bununla ilgili internet sitelerinde farklı şekillerde üretilmiş olanlarına ulaşabilirsiniz. Zevklerinize bağlı olarak nostaljiyi seviyorsanız anonim fotoğraf makinesi şeklinde ya da kaset şeklinde cep içki matarası

Unutmamalı ki çeşitliliğin artmasıyla içki matarası fiyatları artış gösterecektir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: