Kanyak Matarası

Artrit ve Artrit Egzersizleri, Romatoid Artrit Egzersizi – Egzersiz ve Zindelik

Artrit hasatlığına sahip olan kişiler kaslarını sürekli olarak hareket ettirerek onlara güç kazandırmak durumundadırlar. Ağrılarını ve acılarını hafifletmek ve kaslarının deforme olmasını engellemek adına çeşitli egzersiz hareketleri yaparak kaslarını rahatlatmaya çalışırlar. Hastaların egzersiz planlamaları uzman bir doktor tarafından fonksiyonel durumları incelenerek oluşturulur. Romatoid Artrit Fizik Tedavi Hareketleri ile hissettikleri acıyı ve ağrıyı hafifletmeye çalışırlar.

Romatoid Artrit Diz Egzersizleri

Diz Romatoid Artrit’i kişilerin eklem bölgelerinde ateşe, şişmeye ve hassasiyete neden olur. Kemik erimesinden farklı olarak Romatoid Artrit ağrısı daha şiddetli bir ağrıdır.  Diz içerisinde bulunan sivonyumum iltihap kapması sonrasında eklemler hareket ederken zorlanırlar ve bu zorlanma kişinin eklem bölgesinde kalıcı zararların ortaya çıkmasına neden olur. Romatoid Artrit Tedavisi için doktorunuzla bir egzersiz planlaması oluşturmanız gerekir. Egzersizler ve ilaçlarla yürüttüğünüz tedavi döneminde bir gelişme kat edilmezse cerrahi işlem gerekebilir.  Eklem Iltihabı Teşhisi güç olan bir hastalık değildir. Ancak kendisi zaman içerisinde gösteren bir hastalıktır. Eklem iltihabi kendisi zaman içerisinde gösterir ve genel olarak genetik bir hastalıktır.

Romatoid Artrit Evreleri

Romatoid Artrit hastalığının ilk Evreleri hafif ağrılar ile geçer. Ağrılar aniden gelir ve kısa süre içerisinde vücudu terk eder.  Bazen şiddetli ağrılar oluşur bazense ağrılar birden gelir ve birden gider. Hasatlık ilerledikçe gösterdiği belirtilerde fazlalaşır. Romatoid Artrit hastalığının ikinci döneminde ortaya çıkan ağrı hasatlığın kemiklere yaptığı baskıdan kaynaklanır. Bu baskı ile ağrılar daha fazla ve dayanılmaz hale gelir. Hasatlığın son evresinde ise hastalığa sahip olan kişinin hayatında sürekli olarak bir ağrı vardır. Kişinin eklemlerinde eğrilmeler ve işlem kayıpları gözlemlenir. Romatoid Artrit hastalığına sahip olan kişilerin yaşamları normal insanlara göre 4-5 yıl daha az olur. Bu hastalık genel olarak 20-50 yaş arası kadınlarda görülür. Tedavi edilmediği takdirde eklemlerde şekli bozukluğu ve hareket kısıtlılığı baş gösterir. Romatoid Artrit İyileşen Var mı? Sorusu en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Bu hastalığa zamanında müdahale edilir ve tam anlamıyla üzerine düşülürse tedavi edilebilir. Önceleri tedavi edilmeyen bu hastalık günümüz şartlarında tedavi edilebilir bir hastalık durumuna gelmiştir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: