Kanyak Matarası

Aşırı Terleme Nedir ve Tedavisi Nasıldır, Aşırı terleme nedir? Neden olur? Nasıl tedavi edilir?

Bazı hastalıkların çok fazla spesifik olduğu ve aslında çok daha yoğun miktarda başka rahatsızlıkların belirtisi olduğunu söylemek mümkündür. Bunlar içerisinde yer alan aşırı terleme rahatsızlığı, genellikle hemen arkasında büyük bir iç rahatsızlıktan kaynaklı olabilir. Normal şartlarda çok fazla spor yapılması durumunda veya aşırı sıcak gibi zamanlarda terleme meydana gelmesi oldukça doğaldır. Ancak bunun aşırı terleme şeklinde kendisini görmesi göstermesi ise pek de alışıldık bir durum değildir. Aşırı terlemenin nedenleri psikolojik olabileceği gibi aynı zamanda iç hastalıklardan da kaynaklanabilir. Aşırı terleme sorununa çözüm bulmak ne yazık ki sanıldığı kadar Kolay değildir. Aşırı terleme sorununun nedenleri oldukça farklı kaynaklara bağlı olması nedeniyle henüz tam olarak çözebilmiş değildir. Aşırı terleme sorunu ter bezleri ile yakından bir ilişkisi olmakla birlikte, bu bezlerin beyindeki bazı hormonlardan emir alarak terürettikleri de bilinir. Zihindeki bilişsel bir bozukluk da aşırı terleme sorununa yol açabilir.

Aşırı terleyen birisi ne yapmalı ?

Her ne yaparsanız yapın bir türlü aşırı terleme sorununu aşamıyorsanız, bu konuda mutlaka tedavi görmeniz gerekiyor demektir. Aşırı terleme hastalığının en önemli nedenlerinden bir tanesi de zihindeki bilişsel bozukluklar ile yakından ilgili olabilir. Zihindeki ter bezlerini yöneten hormonlar, eğer dengesiz çalışırsa aşırı terlemeye neden olabilir. Aşırı terlemeye neden olan bir diğer etken ise daha çok psikoloji kaynaklıdır. anksiyete ve panik atak gibi çeşitli hastalıklarda, aşırı terleme görülebilir. Eğer sizler de aşırı terleyen biriyseniz, mutlaka bunun psikolojik kaynaklı olup olmadığını bulmaya çalışın. Eğer konu psikolojik kaynaklı ise, muhtemelen psikolojik sorunları atlattıktan sonra aşırı terleme problemini bir daha göremezsiniz.

Aşırı terlemenin tedavisi var mı ?

Bu rahatsızlığa sahip olan kişilerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de aşırı terlemenin çözümü ile ilgilidir. Aşırı terleme problemini atlatmak istiyorsanız öncelikle buna neyin sebep olduğunu tam olarak keşfetmeniz gerekiyor. aşırı terleme problemi hap ile tedavi edilebilecek bir problem değildir. Daha çok sizlerdeki ruhsal veya iç hastalıkları tedavi edilerek ter bezleri mümkün olduğunca kontrol altına alınmaya çalışılır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: