Kanyak Matarası

Astım Atakları ve Sebebleri, Astım nedir? Astımın nedenleri ve belirtileri nelerdir?

Halk tarafından çok yakından tanınan ve neredeyse nüfusun % 8 lik bir kesiminde bulunan astım hastalığı, kendisini ilk etapta her ne kadar gizlese bile, ilerleyen dönemlerde çok yoğun bir şekilde hastalık ortaya çıkmaya başlar. Akciğerlerin zamanla, soğuk veya genetik gibi çeşitli problemler nedeniyle zarar görmesi ve artık işler görmez hale gelmesiyle kendini belli eder. Hastalığa ilk etaplarda müdahale etmek çok da zor olmaz. Sonraki dönemlerde artık hastalıkla mücadele ederek onu tedavi etmek neredeyse imkansız hale gelmeye başlar. Hastalık, kronik olanlardan bir tanesi olarak bilinir.

Astımın belirtileri nasıl ortaya çıkar ?

Yalnızca günümüzün değil, aynı zaman da geçmiş dönemlerin de en tehlikeli ve aynı zamanda en yaygın hastalıklarından bir tanesi olarak bilinen astım nedenleri, tam olarak kendisini yoğun bir şekilde göstermez. Ancak hastaların balgamlı öksürmesi veya akciğerlerinden rahatsız hissetmesi, önemli belirtileridir. Kişilerin havayollarında bulunan iltihaplı bir bölümden kaynaklıdır bu. Hastalığı kronik yapan ise bu değildir. İltihabın mikrobik olmaması nedeniylei tedavisi, ilaç vermekle geçmeyen rahatsızlıklarlan bir tanesi olarak görülen Astım hastalığı; daha uzun bir süre tıp dünyasını rahatsız edecek gibi görünüyor. Astımın erken belirtileri sizde oluşmaya başladıysa mutlaka bunu ilgili tıp kuruluşuna aktarın ve bir an önce tedavi işlemlerinize başlayın.

Astım Hastalığı Nasıl tedavi edilir ?

Hava yolları hastalığı olarak bilinen astım ile mücadele etmek için öncelikli olarak bu havayollarında bulunan iltihaplı bölümün tedavi edilmesi gerekiyor. İltihaplı bölüm  yok edilmediği sürece veya orada yoğunlaşarak kaldığı müddetçe, hiçbir şekilde hastalık ile ilgili ilerleme kaydedilmez. Bu nedenle astım hastalığı ile mücadele etmek isteyen tüm herkesin ilk olarak astıma iyi gelen ilaçları almaları gerekiyor. Bu ilaçlar sayesinde astım hastalarının hava yollarında bulunan iltihaplar bir miktar da olsa küçülmeye başlar. Astımı yok eden ilaçlar içerisinde yer alan bir diğer ilaç ise genellikle kişilerin tahrip olmuş hava yollarını onarıcı etki yapan ilaçlardır. Bunlar her ne kadar etkili olsa bile, aslında tam olarak astımın ortaya çıkardığı problemleri yalnızca azaltabilir. Astım hastalarının bu ilaçlarını sürekli olarak yanlarında bulundurması gerekiyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: