Kanyak Matarası

Bazen Facebook Neden Açılmıyor?

16 Ağustos 2018

Bazı zamanlarda sosyal ağ bağlantılarımızda sorun olduğunu bilmekteyiz. Özellikle Facebook, Twitter ve Instagram’da yaşanan sorunlarla beraber “Facebook çöktü mü?” benzeri haber başlıkları görürüz. Neden Facebook’a bazen giriş yapamayız? Özellikle son zamanlarda sık karşılaşılan bir cümle olan “Facebook açılmıyor” hakkındaki bu yazımızda Facebook sitesinin ve uygulamasının neden açılmadığı ya da açılamadığı hakkında bilgi bulabileceksiniz.

Facebook Sitesi Neden Açılmıyor?

Facebook sitesinin açılmadığı zamanlar çokça yaşanmıştır. Ve bu hemen fark edilen bir durumdur. Çünkü; Facebook milyarlarca kullanıcıya sahip bir sosyal ağdır. Yani siz şu an Facebook’a erişim sağlamıyor olabilirsiniz ama milyonlarca kişi sitesinde bulunuyor. Bu yüzden bazı zamanlarda Facebook’a aşırı yüklenme yapıldığı olmaktadır. Böyle durumlarda ya Facebook sitesi komple açılmaz ve hata verir ya da çok geç sürede erişim sağlanabilir. Ve her geçen gün kullanıcı sayısının daha da artması, Facebook’un yazılım olarak güncelleme ihtiyaçları duymasına sebep olmaktadır. Site güncellemesi yaşandığı zaman da Facebook’a erişim sağlanamamaktadır. Fakat bu kısa bir süre için olmaktadır. Hemen düzelecektir. Facebook’un bir diğer açılmama sebebi bilgisayarınızdan kaynaklı olabilir. Herhangi bir engelleme, DNS ya da güncelleme hatasından sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Facebook Uygulaması Neden Açılmıyor?

Facebook açılmıyor ise yine onlardan kaynaklı bir sorundur diye düşünebilirsiniz. Yine yukarıda belirtilen nedenlerden kaynaklı olarak açılmama durumu yaşanabilir. Fakat mobil uygulamalarda başka sorunlarda olabilir. Facebook uygulaması açılmıyor ise; Facebook uygulamasına ait verileri kontrol etmelisiniz. Bir hata yaşanmış olabilir. Facebook uygulaması telefonunuzda fazla yer kaplamaya başlamış olabilir. Eğer telefonunuzun hafızası az ise bu Facebook’un ve diğer uygulamaların açılımını engeller ve telefonunuzu yavaşlatır. Bunun için telefonunuzda biraz temizlik yapmanız gerekebilir. İşlemcinize çok yükleniyor olabilirsiniz. İşlemcinize yüklenen miktar artar ise telefonunuzda yavaşlamalar ve ısınmalar olacaktır. Bunu engellemek için işiniz bittiği zaman kullandığınız uygulamaları mutlaka kapatınız. Arkaplanda açık uygulama bırakmamaya özen gösteriniz.2 Ayrıca telefonunuza giren bir virüs yüzünden erişiminiz engellenebilir. Telefonunuzu virüsler için tarayıp gerekli temizlemeleri yapınız. Eğer yukarıdakilerin hiçbiri değil ise Facebook hesabınız ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: