Kanyak Matarası

Bir İçki Matarası Taşımak İçin Yeni Kurallar

Bir içki matarası, katıldığınız etkinliklerde içeceğiniz fahiş alkol fiyatlarını ödemekten sizi kurtaracak bir sigorta poliçesidir. Ancak kişisel içki matarası kullanımına başlamadan önce aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler var.

Malzemenizi doğru seçin

Çoğu içki matarası, paslanmaz çelikten yapılır ve çelik bu konuda oldukça iyi bir malzemedir: çelik paslanmaz ve doğal olarak kimyasal içermez. Bununla birlikte, eğer açık havada saatlerce sürecek bir etkinliğe dâhil olacaksanız kalın hale getirilmiş çelik malzemeye sahip içki matarası içkinizi daha uzun süre mevcut sıcaklığında koruma imkanı sunmaktadır. Buna karşın, bir metal detektörü ile taranacağınız bir kapıdan geçme ihtimaliniz varsa, basit bir plastik şişeyle de fark edilmeden günü kurtarabilirsiniz.

Doğru boyut ve şekli bulma da son derece önemlidir. Çoğu şişe yaklaşık 3-8 ons arasında bir hacme sahiptir ve ihtiyacınız olan boyut, kullanım alışkanlıklarınıza bağlıdır. Mataranızı örneğin işe yerinde kullanacaksanız takım elbiseniz ile uyumlu eğil bir model seçebilirsiniz. Şişeyi gizli bir şekilde taşımak için ise 3 ons gibi daha küçük modelleri tercih edebilirsiniz.

Doğru şekilde doldurun

Likör sert ve çok iyi seçenektir. Viski, votka, rom veya tekila tercih edecekseniz yüzde 40 ila 60 arasında alkol içeren muadillerini seçmelisiniz. Şekerli bir şey veya karışık bir kokteyl seçerseniz, matara yüzeyindeki yapışkan dokuyu önlemek için aynı gün temizlemek içki matarası nasıl temizlenir sorusunun cevabı olacaktır.

Bir kişinin yapabileceği en büyük hata, içki matarasını kullandıktan sonra mataranın bir gece bekletilmesidir. Çoğu insan iki ay sonra durulama yapar, doldurur ve sonra neden votkanın çürümüş viski tadına sahip olduğunu merak eder. İpucu: Şişenizi kullandıktan sonraki gece, su ile iyice durulayın ve kapağın kurumasına izin vermek için açık bırakın. Her üç kullanımda bir sirke kullanın ya da beyaz sirke ve sonra su ile durulayın. Sirke kalıcı alkol moleküllerinin parçalanmasına yardımcı olacaktır (böylece sıvıların lezzetleri çakışmayacaktır). Sabun kullanmaktan kaçının. Sabunu bu kadar sıkı bir yerden tamamen durulamak zordur. Ayrıca bardaklı içki matarasını daha uzun ömürlü olması adına sürekli yanınızda taşımayın.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: