Kanyak Matarası

Bördübet Koyu Muğla

3 Ağustos 2018

Gezmek ya da tatil yapmak için uygun olan Bördübet Koyu Muğla ilçesinde yer almaktadır. Bördübet Koyu Muğla iline seyahat etmekte oldukça kolay. Gerek otobüs gerek uçak gerek özel araçlarınız ile kolayca Muğla’ya ulaşabilirsiniz. Kamp yapmak için alanlar bulunan Bördübet Koyu daha çok köy kasabalarına benzer.

Bu koya giriş yaptığınız andan itibaren oradaki sükûnet ve sakinlik sizi sarmalayacaktır. Doğa ile iç içe olan Bördübet Koyu’nda birçok sebze ve meyve bahçeleri bulunur. Dilerseniz bu koyun içerisinde küçük çaplı yürüyüşler yapabilirsiniz.  Sabah kahvaltısında tadacağınız balın güzelliği ise oradaki halkın uzun yıllardan beri geçimini arıcılık ve balıkçılık üzerinden yapmasıdır.

Bördübet Koyu’nda Konaklama

Uzun süreli tatil için Bördübet’i tercih ettiyseniz çeşitli özellikleri olan otellerde konaklayabilirsiniz. Oteller hakkında bilgi almak isterseniz internet üzerinden hızlı ve kolay bir araştırma yapabilirsiniz. Kamp yapmakta Bördübet Koyu’nun tadını daha uygun fiyata çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Eğer kamp yapmak istiyorsanız yanınızda kamp için gerekli araçları götürmenizde sizin için daha garanti olacaktır. Bördübet Koyu’nda daha uzun tatil yapayım, fazla para harcamayayım derseniz buradaki pansiyonları da tercih edebilirsiniz. Bu pansiyonlarda bulunan mutfaklar ve kalmanız için odalar hem yeme-içme hem de konaklama ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur. Bördübet Koyu konaklama ihtiyacınızı kamp, pansiyon ya da otel seçeneklerini seçerek giderebilirsiniz.

Muğla’da Gezilecek Yerler

  • Bodrum Kalesi gibi tarihi bir güzelliğin olduğu şehre gidip bu kaleyi gezmeden dönmek olmaz. Anıt ve mezarları içerisinde barındıran Bodrum Kalesi adından da anlaşıldığı üzere Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer alır.
  • Yamaç paraşütü ya da paraşütle atlama sporları yapabilmeniz için uygun yerlerden biri olan diğer bir yer ise Babadağ’dır. Babadağ yüksek bir dağ olup aynı zamanda paraşütle atlayanları izlemek içinde ziyaret edilebilir.
  • Kelebekler Vadisi, Bördübet Koyu Muğla ilinde yer alan tatil yerlerinden biri olduğu gibi endemik türlerden biri olduğu için korunması gereken dünya mirasları arasına girmiştir.
  • Müze gezmek isteyen ise Bodrum’da bulunan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müze’sini ziyaret edebilir. Müzeler ücretli olabiliyor ve ücreti gitmek istediğiniz zamana göre değişiyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: