Kanyak Matarası

Cam veya Paslanmaz Çelik İçki Matarası Modelleri

16 Kasım 2017

Cam içki matarası veya paslanmaz çelik içki mataraları arasında kullanım alanına göre tercih yapmanız mümkün. Cam olarak üretilen mataralar fiyat olarak daha uygun ve yaygın olarak bulunuyor. Bu tip mataralar oda sıcaklığında içilen her türlü içki için de uygun olabiliyor. Cam matara seçeneklerinizi evinizde sürahi olarak da kullanabiliyorsunuz. Camın sağlıklı olması sebebi ile en çok su için tercih edilen bu matara çeşitleri ile tüketeceğiniz içecek de daha geniş yelpaze de olabiliyor. Paslanmaz çelik olan matara çeşitleri ise alkollü içecek için üretilen matara çeşitlerini oluşturuyor. Bu tip matara çeşitleri şık pek çok tasarıma sahip olarak üretiliyor.

İçki Matarası Ne İçin Kullanılır?

İçki matarası kullanımı sorusunun cevabı genellikle alkollü içecekler olarak yanıtlanıyor ancak termos tipi sıcaklığı veya soğuğu koruyan matara çeşitleri ile de çay veya kahve gibi içeceklerinizi istediğiniz gibi muhafaza ederek tüketebiliyorsunuz. Paslanmaz çelikten üretilen bu tip matara çeşitleri geniş ağızlı ve vakumlu özelliğe sahip mataralar oluyor. Bunun dışında alkol için üretilen matara çeşitleri de paslanmaz çelik oluyor ancak oda sıcaklığında alkollü içkinizi muhafaza etmek için kullanılıyor. Dar ağızlı olan ve sadece tavsiye edilen alkol ile tüketilmesi gereken bu tip mataralar aynı zamanda set olarak da satılıyor. Ceket cebi veya pantolon cebine uygun olan küçük matara çeşitleri dışında set olarak satılan matara çeşitlerini özel ahşap kutusunda ve bardak seti ile birlikte satın alabiliyorsunuz.

İçki Matarası Temizleme

İçki matarası temizleme işlemi hangi mataraya sahipseniz değişkenlik gösteriyor. İlk öncelikle hangi matarayı hangi içki ile tükettiğinizin oldukça fazla önemi var.

  • İçki mataranızı tavsiye edilen içecek ile tükettiğinizde uzun süreli kullanım da sağlamış oluyorsunuz.
  • İçki matarasını temiz tutmak için içinde en fazla üç gün alkollü içki bırakmanız tavsiye ediliyor.
  • Bunun dışında kullanmadığınız zaman mataranızı su ile çalkalamanız gerekiyor.
  • Mataranız kullanım dışı olduğu durumlarda da ağzı açık bırakılmalı.
  • Bunun dışında mataranızın ağzı dar olduğundan deterjan gibi malzemeler ile temizlik yapılması tavsiye edilmiyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: