Kanyak Matarası

Doğaya Açılırken Kanyak Matarası Almayı Unutmayın

30 Aralık 2017

Uzun doğa yürüyüşlerinde veya konaklamalı gezilerinizde eğer kış aylarını tercih ediyorsanız içinizi ısıtacak bir şeye ihtiyaç duyarsınız. Bu noktada kanyak matarası ihtiyacınız olan ateşleyiciyi pratik ve ergonomik bir şekilde taşımanızı sağlar.

Kanyak Matarası Nedir?

Yeşilçam’ın eski örneklerinde köprü altında yaşayan sarhoşların ceplerinden düşmeyen bu nadide ürün günümüze gelindiğinde şık bir aksesuara dönüşmüş durumda.

İlk olarak bu ürünlerin yalnızca kanyak tüketimi için kullanıldığı algısının yanlış olduğunu belirtmekte fayda var. Alkol yüzdesi bakımında sert olan içkiler bu ürünle muhafaza edip tüketilmeye son derece uygundur. Ancak şarap, bira ve türevleri gibi düşük promile sahip olan alkollü içecekler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Çünkü bu tip içkiler objenin asıl amacına uygun bir özellik taşımazlar.

Ürünün tercih sebebi az bir miktar tüketilse de içinizi ısıtan içkilerin tüketilmesidir. Bu noktada kanyağın dışında ele alabileceğimiz içkiler viski, votka veya cin gidi yakıcı ve sert çeşitlerdir.

Kanyak Matarası Nasıl Kullanılır?

Kanyak matarasının iç kısmına içki ilave ederek muhafaza edilebilir ve tüketime hazır bir hale getirebilirsiniz. Bu noktada sadece kapak bakımından bir farklılıktan söz edilebilir.

Üretim aşamasında uygulanan yöntemlere bağlı olarak bazı kapak türleri küçük bir çevirmeyle açılırken bazıları basmalı şekilde açılmaya elverişlidir. Kapağı açtıktan sonra içine boşalttığınız içkiyi istediğiniz bir yerde ve istediğiniz bir zamanda içebilirsiniz.

Kanyak Matarası Nerelerde Kullanılır?

Kanyak mataraları için tek bir kullanım alanından bahsetmek yersizdir. Aslında bu biraz da tüketicinin tercihine göre değişebilen bir konudur. Fakat üründen en yüksek performansı alabilmek için kış aylarında yani soğuk havalarda kullanmanız gerekir.

Arkadaş grupları ile birlikte gidilen kış kamplarında özellikle konaklamalı olanlar tercih edilecekse yanınıza almanız gereken materyallerin balında kanyak mataraları gelir. Soğuğa karşı artık dayanamaz noktaya geldiğinizde kanyak matarasından alacağınız bir yudum vücudunuza doping etkisi yapacak ve direncinizi iki katına çıkaracaktır.

Set hâklinde satılan kanyak mataralarını alarak arkadaşlarınızla bu keyfi paylaşma imkanı de elde edebilirsiniz. Çünkü bu setlerde shot bardağı da vardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: