Kanyak Matarası

Drakula’nın Mezarı Nerede ?

26 Temmuz 2018

Tarihin en gizemli karakterlerinden bir tanesi olan Drakula ile ilgili bir çok sansasyonel haber bulunmaktadır. Drakula mezarı, Romanya sınırları içersinde bulunmaktadır. Aynı zamanda bu ülkenin de en büyük tarihi ve turistik yüzlerinden bir tanesi olan Drakula, her yıl ziyaretçi akınına uğramaktadır. Gizemli bir karakter olan Drakula diğer adıyla 3. Vlad, Aralık 1426 tarihinde hayata gözlerini yummuştur. Ölümü bile çok konuşulan Drakula, ne zaman defnedildiği ile ilgili kesin bir bilgi de yoktur. Ayrıca Drakula ile ilgili Fatih Sultan Mehmet’in kan kardeşi olduğu da ortaya atılan iddialar arasındadır. Peki Drakula’nın mezarı nerede ?

Drakula’nın mezarına nasıl gidilir ?

Drakula’nın aralık ayı içerisinde sessiz bir şekilde gömüldüğü tahmin ediliyor. Bükreş Romanya sınırları içerisinde öldürülen Drakula, Comana Monastery mezarlığına gömülmüştür. Bu mezarlık Comana şehrinde bulunup, Romanya sınırları içerisindedir. Drakula’nın mezarını ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler, Romanya’nın Comana şehrini  geçmeleri ve ardından Comana Monastery mezarlığına gitmeleri gerekiyor. Bu mezarlıkta bulunan Drakula’nın mezarı, özel süslemeler ile ziyaretçilerini beklemektedir. Türkiye’den gitmek isteyenler havalanını kullanarak seyahatini gerçekleştirebilirler.

Drakula nasıl öldü, ölüm sebebi nedir ?

Durakula ile ilgili en çok merak edilen konulardan bir tanesi de neden öldü sorusudur. Her ne kadar Durakula ile ilgili birçok spekülasyon bulunsa da, genel olarak bilinen onun Bükreş yolunda pusuya düşürüldüğüdür. Drakula’nın ölüm sebebi pusuya düşürülmektedir. Drakula yanındaki birkaç asker ile birlikte, Bükreş’e dönerken yolu üzerinde silahlı kişiler tarafından saldırıya uğramıştır. Bu saldırı sırasında kendisini silahla infaz eden bu kişiler, sonradan Drakula’nın kafasını kendileriyle birlikte götürmüşlerdir. İşte belki de tam da bu nedenden dolayı Drakula’nın kafasının kesik olması nedeniyle onun vampir olduğu da düşünülüyor. Bu gizemli tarihi karakterin mezarını ziyaret etmek isteyenler Drakula’nın mezarı nerede aramasını google üzerinden yapmaktadırlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: