Kanyak Matarası

Dudak Kremi Yapımı

13 Mayıs 2018

Yüzün en hassas bölümlerinden biri olan dudakların bakımı oldukça önemlidir. Herhangi bir ortamda karşınızdakinin ilk dikkatini çeken bölgelerden olan dudak bakımı için dudak kremi yapımı oldukça önemlidir. Peki dudaklarımızı olumsuz etkileyen etmenler nelerdir?

  • Hava şartları dudakların çok kolay bir şekilde yıpranıp çatlamasına neden olurlar.
  • Çok fazla güneşe maruz kalma durumu ya da soğuk havada çok uzun süre kalmak dudakları olumsuz etkilemektedir.
  • Sigara kullanımı dudakların baş düşmanlarındandır. Sigara dudakların çok kısa sürede yıpranmasına ve çatlamasına neden olur
  • Yaşlanma belirtilerinin özellikle bayanlarda dudaklardan başladığı düşünülür.

Peki neden dudak kremi?

Dudak kremleri tüm bu saydığımız olumsuzlukların üzerine hızla giderek, dudakları koruduğu gibi, dudakların beslenmesine de katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda dudakların görünümlerini de iyileştiren dudak kremleri dudaklarınızın sağlıklı bir doku yapısına kavuşmasını da sağlar.

Dudak kremi yapımı için ne gereklidir?

  • Dudak bakım kremleri evlerde kolaylıkla hazırlanabilir. 1 tatlı kaşığı civarı bal ve bir paketten biraz az kabartma tozunu iyice karıştırıp hamur kıvamına geldiğinde iyi bir dudak kreminiz olmuş demektir.
  • 1 tatlı kaşığı toz şekerin içine birkaç damla su ve zeytinyağı damlatarak elde edeceğiniz karışım çok işlevli bir dudak kremi olarak dudak bakımınıza yardımcı olacaktır.
  • 1 tatlı kaşığı balın yanında, bir tatlı kaşığı zeytinyağı veya badem yağı, 1.5 tatlı kaşığı esmer şeker ve 3 damla esanslı nane yağını iyice karıştırdığınızda da dudaklarınızı koruyacak ve ferahlatacak dudak kremi yapımı sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: