Kanyak Matarası

En İyi Kanyak Matarası Nasıl Seçilir?

Hediye seçme telaşınız esnasında ibre kanyak matarası yönüne kaydıysa bir takım araştırmalar yapmanız gerekebilir. Ürün çok kullanılmasına rağmen genelde sitelerdeki açıklamalar tüketiciyi tatmin edici düzeyde olmaz. O yüzden konuya yabancı olanlar için küçük bir yazı hazırladık.

Hangi Boy Kanyak Matarası Almalıyım?

Kanyak mataraları farklı boylarda üretilir. Ancak boyutları isimlendirmede bize biraz yabancı olan Oz birimi kullanıldığı için anlaşılması zor olabilir.

Öncelikle Oz kavramını netliğe kavuşturalım. Oz bir hacim birimidir ve mililitre cinsinden yaklaşık olarak 29.5 Mililitre gelir. Kanyak mataralarında ise en küçük boy 5 Oz olarak karşınıza çıkar. Yani küçük boy bir kanyak matarası alırsanız bir su bardağı kadar içki alan bir ürüne sahip olursunuz.

Büyük boy kanyak mataraları 8 Oz şeklindedir. Yani 240 ML civarında bir kapasiteye sahiptirler. Bu tip kanyak mataraları genel olarak set halinde satılan modellerde bulunur.

Kanyak Matarası Seti Nedir?

Set halinde piyasaya sürülen kanyak mataralarında, mataranın yanında bir takım aksesuarlar da satın almış olursunuz. Bunların içinde en çok işinize yarayacak olan shot bardaklarıdır. Çünkü set halinde kanyak mataraları büyük boy olanlardır ve birkaç kişi aynı anda içindeki içkiden faydalanabilir.

Bu setlerde çok çeşitli ürünler de karşınıza çıkabilir. Örneğin çakı ya da çakmak gibi tamamlayıcı aksesuarları da görebilirsiniz. Bu setlerde aynı konseptte ürünler satılır. Yani bir tasarım üzerinden gidilir ve buradaki görseller ya da renk seçimleri bütün ürünlere yansıtılır. Satın alan kişi de bir takıma sahip olur.

Kanyak Mataralarında Nasıl Bir Malzeme Kullanılır?

Daha eski örneklerinde alüminyum ya da bakır gibi soğuk metaller kullanılan kanyak mataraları bugün yalnızca paslanmaz çelik alaşım maddeler kullanılarak üretilir. Çeliğin paslanmaması sağlık açısından da son derece önemlidir. Ayrıca içkiye hafif metalik bir tat kattığı içinde içim keyfin artırdığı düşünülür.

Dış yüzeylerindeki renklendirmelerde ise elektrostatik boya adı verilen endüstriyel renk yapıcıları tercih edilir. Kaplama konusunda da genelde suni deriler kullanılır. Ancak nadir de olsa süet kumaşlarda görülür.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: