Kanyak Matarası

Erkek Arkadaşınıza Kanyak Matarası İle Sürpriz Yapın

Yeni yıl yaklaşırken hala sevgilinize ne hediye alacağınıza karar veremediyseniz, kanyak matarası ile sürpriz yapmanın tam zamanı. Hem kış aylarında olduğumuz içi mevsimin anlam ve menime de inceden bir atıfta bulunmuş olursunuz.

Kanyak Matarası Nedir?

Kanyak mataraları yıllardan beri kullanılan bir alkol saklama ve tüketme objesidir. Görünüm itibariyle şık olmaları ve taşımasının kolay olması ile hiçbir zaman popülerliğini kaybetmemiştir.

Kanyak matarası adından yola çıkarak sadece kanyak içmek için kullanılan bir materyal izlenimi yaratsa da aslında diğer alkollü içecekler için de kullanılabilir. Örneğin sek votka içmeyi sevenler bu sayede başka bir deneyim yaşayabilirler.

Kanyak Matarası Nasıl Kullanılır?

Kanyak mataralarının üst kısmında bir kapak bulunur. Bu kapak modeline göre farklı şekillerde açılır. Döndürerek açılan modeller olduğu gibi sadece çekerek açılan tiplerine rastlamak mümkündür.

Açılan kapağın içinde tüketmek istediğiniz içkiyi döktükten sonra tekrar kapağı kapatırsınız. Ardından kanyak mataranız kullanıma hazır hale gelir. Kapasitesi itibari ile çok fazla içki almadığından sert içkiler için daha uygundur. Biraz veya şarap gibi daha fazla miktarda tüketilen alkollü içecekler açısından uygun olmayabilir.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Kanyak mataralarının ilk olarak kapasite farklarına göre sınıflandırabiliriz. İçerdiği alkol hacmine göre en küçük boyları yaklaşık olarak 150 ML kadar sıvı alır. Yaklaşık dememizin sebebi ise buradaki kapasitenin ML cinsinden değil Oz cinsinden ifade edilmesidir.

En büyük olan tipleri de 8 Oz civarında sıvı alır. Yani iki su bardağından biraz daha az şeklinde tarif edebiliriz. Kapasite bakımında yapılan gruplandırmadan farklı olarak bir de tasarım açısından değişkenlik gösterdiğinden bahsedelim.

Teknolojinin elinin değmediği alan taktir edersiniz ki yok. Bu sebepler kanyak mataralarında da çeşitli elektrostatik boyalarla renklendirilen birçok çeşit mevcut. Bunun dışında dış yüzey kaplamasında tercih edilen deri malzemeler de var. Bu derinin üzerinde çeşitli desenler veya işlemler de ürünün çeşitlerini oluşturan etmenler arasında sayılabilir.

Kanyak mataralarının tamamında artık paslanmaz çelik alaşımları ile iç yüzey oluşturuluyor. Çok eski modellerde bakır veya alüminyuma da rastlanabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: