Kanyak Matarası

Ether’in Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Birçok kişi, Ether‘in fiyatının nasıl hesaplandığını merak eder, ancak diğer para birimleri veya nesnelerden farklı olmayacağını hatırlamak önemlidir. İlk olarak, çoğu şeyin fiyatının nasıl elde edildiğine bakalım – bir örnek olarak portakalları kullanabiliriz. Portakalın fiyatı nedir?

Değişkendir. Bir başlangıç ​​noktası olarak, bir portakalın fiyatını iki şeye dayalı olarak türetebiliriz: Birisi onu ne kadar satmak ister ve ne kadar kişi onu almaya çalışıyor? Can 5 TL karşılığında satmak istiyorsa ve Selin sadece 4 TL Doları ödemeye hazırsa, anlaşma yoktur. Ancak, ikisi için de geçerli bir fiyat üzerinde anlaşırlarsa, 4,5 TL diyelim, daha sonra işlem gerçekleşir. Kış ise, portakal almak isteyen daha çok insan olabilir, bu yüzden fiyat artacaktır. Veya bir kuraklık varsa, portakal kaynağı daha az olur, bu yüzden daha fazla insan daha az portakal almaya çalışır, bu da fiyatı artırabilir.

Eter ve diğer para birimleri, “homojen” olarak adlandırdıkları için portakallardan biraz farklıdır. Diğer taraftan portakallar boyut ve kalitede değişebilir. Tüm bu demektir ki, bir para ya da Eter bedeli bulmak daha kolay: bir kez daha, ne alıcılar ve satıcılar üzerinde anlaşacaklar.

Birçok kişi, diğer para birimlerinin tam olarak aynı şekilde çalıştığını fark etmeyebilir – eğer paranızı veya kendi yerel para biriminizi elinizde tutuyorsanız, belirli bir noktada, yerel para biriminizi satın alıp satıyorsanız milyonlarca insan var demektir. Bunu istikrarlı olarak gözlemleyebilirsiniz, aslında değer sürekli değişir. Bir para biriminde başka bir para birimi ile değiştirmek istediğinizde, TL için diyelim, bir günde 1 Dolar için yaklaşık 4,5 lira para ödersiniz, ertesi gün belki 5 veya 4 olabilir. Ether tam olarak aynı şekilde çalışır, alışık olduğunuzdan başka bir para birimi olarak.

Ethereum’u nasıl alabilirim?

Ether’i alabileceğiniz çeşitli yollar var:

Aynen normal para gibi, mal veya hizmet sağlayarak ve insanlardan sizi Ether’de ödemelerini isteyerek kazanabilirsiniz. Bu, genellikle diğer ödeme yöntemlerine göre daha ucuz ve daha kolay bir alternatiftir ve ellerinizi biraz Eter’e almanın en kolay yollarından biridir.

Başka bir yol, çoğu insanın bunu almasıdır: Ether’in güvenilir bir Ether Broker‘dan veya Luno gibi değişim sağlayıcısından satın alması. Bu, bankanıza yabancı para satın aldığınıza veya çevrimiçi olarak paylaştığınıza ve genellikle Ether’i elde etmenin en kolay yoluna nasıl benzediğinize benzer, çünkü birisinin Etherlerini böyle bir platformda satmaya istekli olacağından neredeyse emin olabilirsiniz.

Ayrıca, etken madencilik için elde edebilirsiniz, ancak bu ortalama kişi için çok zor hale geldi. Çoğu madencilik şimdi, tipik bir kişi veya bilgisayarın rekabet edemediği, çok pahalı ve son derece uzmanlaşmış ekipmanlara sahip büyük şirketler tarafından gerçekleştiriliyor. Bu nedenle, birçok uzmanlık ve bunun için harcayacağınız çok fazla paranız olmadığı sürece, daha çok Eterinizi satın alın veya kazanın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: