Kanyak Matarası

Facebook Uygulaması Nasıl İndirilir?

30 Ağustos 2018

Bir milyarı aşkın kullanıcı sayısıyla Facebook, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelir. Bu milyarları bulan kullanıcılar, internete erişimi olan her yerde, Facebook hesaplarına giriş yaparak, bu sosyal paylaşım sitesini kullanmaktadır.

En çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’un kullanımını yaygınlaştırmak ve kolaylaştırmak için çeşitli yollar geliştirilmiştir. Facebook’u kullanmak için ilk akla gelen yöntem, internet tarayıcınıza www.facebook.com adresini girerek Facebook ana sayfasına giriş yapmaktır.

Ancak günümüze Facebook hesabına erişimi kolaylaştırmak için akıllı telefonlarınızda da kullanabileceğiniz aplikasyonlar geliştirilmiştir. Her telefona kolayca indirilebilen bu uygulamayla, Facebook hesabınıza erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Üstelik bu uygulamayı telefonunuza indirmek için telefonunuzda IOS, Android veya Windows işletim sistemlerinden hangisini kullandığınızın hiçbir önemi yok. Şimdi de, bu işletim sistemlerinden birine sahip olduğunuz takdirde, Facebook uygulamasını nasıl indirebileceğinizi öğreneceğiz.

Android İşletim Sistemini Kullanan Akıllı Telefonlara Facebook Uygulaması Nasıl İndirilir?

Android işletim sisteminin kullanıldığı telefonlara Facebook uygulamasını indirmek son derece kolaydır. Bu uygulamaya sahip olmak için yapmanız gereken tek şey, telefonunuzdaki Play Store’a giriş yapmaktır.

Telefonunuzdaki Play Store uygulamasına girdikten sonra arama bölümüne “Facebook”  yazarak Facebook uygulamasına ulaşabilirsiniz. Sonrasında ise uygulamanın sağındaki “indir” yazısına tıklamanız gerekir. İndir yazısına tıkladıktan çok kısa bir süre sonra ise, Facebook uygulaması telefonunuza yüklenmiş olur.

IOS İşletim Sistemine Sahip Akıllı Telefonlara Facebook Uygulaması Nasıl İndirilir?

Bu işletim sistemi Apple ürünü olan iPad veya iPhone cihazlarında görülür. Eğer bu cihazlardan birine Facebook uygulaması indirmek istiyorsanız, yine Apple ürününüzde bulunan “App Store”’u ziyaret etmeniz gerekmektedir. App Store’daki arama bölümüne Facebook yazarak Facebook uygulamasına erişebilirsiniz. Facebook uygulamasını bulduktan sonra tek yapmanız gereken, uygulamanın yanındaki indir yazısına tıklamaktır.

Windows İşletim Sistemine Sahip Akıllı Telefonlara Facebook Uygulaması Nasıl İndirilir?

IOS ve Android’e göre daha az olsa da, Windows da, telefonlarda işletim sistemi olarak kullanılır. Eğer işletim sistemi olarak Windows kullanan bir telefona sahipseniz öncelikle telefonunuzdaki uygulama mağazasına girmeniz gerekiyor. Uygulama mağazasında Facebook’u aratarak Facebook uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: