Kanyak Matarası

Facebook’a Üye Olmadan Kişi Araması Yapılabilir Mi?

27 Ağustos 2018

Günümüzde, bir buçuk milyara yakın insan, aktif bir Facebook kullanıcısı. Bir sosyal paylaşım sitesi olarak bakıldığında bu, hayret verici bir sayı. Facebook ortaya çıktığından beri insanlar tanıdığı, tanımak istediği herkesi Facebook üzerinden arkadaş olarak ekliyor.

Facebook üzerinden arkadaş olarak eklemek, modern çağın en yaygın sosyalleşme yöntemlerinden bir tanesi. Bu sayede insanlar, normal hayatta karşılaşamayacağı kadar çok insanla tanışıyor ve arkadaş oluyor.

Başlarda Facebook’un bu kadar sevilmesinin nedeni, insanların artık irtibat kuramadığı eski arkadaşlarını bulma imkânı verilmesiydi. Bu sayede insanlar yıllardır görmediği ilkokul arkadaşlarını buldu, uzun süredir rastlamadığı arkadaşlarıyla tekrar konuşabilme şansı yakaladı. Tüm bu avantajları nedeniyle Facebook, kullanıcılarına pek çok şans tanıdı.

Tabi bu arkadaş bulma işini yaparken, sizin de hâlihazırda bir Facebook hesabınızın olduğu varsayılıyor. Ancak bugün sizlerle, herhangi bir Facebook hesabınız olmadan kişi araması yapılabilir mi sorusuna cevap arayacağız.

Bir Facebook Hesabım Olmadan Kişi Araması Yapabilir Miyim?

Yazının başında, Dünya genelinde bir buçuk milyara yakın kişinin bir Facebook hesabı sahibi olduğundan bahsetmiştik. Bu bir sosyal paylaşım sitesi olarak ciddi bir rakam. Ancak bu oranlara rağmen, herhangi bir Facebook kullanıcısı olmayabilirsiniz. Tüm bu kullanıcı kalabalığına rağmen, günümüzde hala Facebook hesabınız olmayabilir.

Ancak bu, Facebook’ta kişi araması yapamayacağınız anlamına gelmiyor.

Facebook’ta Kişi Araması Nasıl Yapılır?

Normalde, Facebook’ta bir kişiyi aramak istiyorsanız yapmanız gereken tek bir şey var. Facebook’un üst kısmında bulunan arama çubuğuna aradığınız kişinin ismini yazmak. Bu sayede aradığınız isme sahip tüm kişiler, bir liste halinde karşınıza çıkar. Ancak bu, Facebook hesabı bulunan kişilerin kullanabileceği bir arama yöntemidir.

Facebook hesabı bulunmayan kişilerin işi biraz daha zor. Eğer bir Facebook hesabınız yoksa kişi aramak için tek yolunuz, arama motoruna, kişinin Facebook adını yazıp aratmak olacaktır. Çıkan sonuçlardan ilkine tıklayıp, aradığınız kişinin Facebook profilini görebilirsiniz.

Ancak bu yöntemle aradığınız kişinin bilgilerine ulaşamazsınız. Bunu yapmak istediğinizde Facebook tarafından “Giriş Yap” uyarısı çıkar. Yani Facebook hesabına giriş yapmanız gerekir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: