Kanyak Matarası

Farklı Hediye Arayanlar İçin Kanyak Matarası

Yılbaşı ve sevgililer gününün iki ay üst üste gelmesi, sizin için hediye seçmeyi bir kabusa çeviriyorsa kanyak matarası ile bu ıstıraba son verebilirsiniz. Hem şık hem de kullanışlı bir yapıya sahip olan bu ürün, birbirinden farklı modelleri ile hediyelik sektörüne yeni bir soluk getirdi diyebiliriz.

Kanyak Matarası Nedir?

Bu şık ürün günümüzde asıl amacının dışında harika bir aksesuar alternatifi olarak kullanılmaya başlayan ve dekoratif amaçla da satın alınabilen bir objedir. Ancak tabi esas olan bu karizmatik ürünle sert bir içki yudumlamaktır.

Kanyak mataraları hakkında isminin de verdiği dezavantajla sadece kanyak tüketimine yönelik olarak kullanıldıkları sanılan nesnelerdir. Ancak kişinin zevkine göre diğer alkollü içeceklerin tüketiminde de başvurulabilir. Tabi burada dikkat edilmesi gereken nokta seçtiğini içkinin biraz sert yapıda olması gerektiğidir. Örneğin bira içmeyi sevenler kanyak matarasından yeterince faydalanamazlar.

Kanyak Matarası Nasıl Kullanılır?

Pratik bir şekilde kullanabileceğiniz bu ürün kapağını açıp için içkinizi boşaltarak hazır duruma gelir. Kapak konusunda çeşitlilik arz eden bir yapısı olması bazı türlerinde çevirerek açılan bazı türlerinde de sadece yukarıya doğru çekilen bir mekanizma yer alır.

Çok eski örneklerinde bakır ya da alüminyum türevleri hakim olsa da artık yalnızca paslanmaz çelik alaşımlardan üretilen modelleri görebilirsiniz. Bu yapısı nedeniyle içindeki sıvının kaliteli bir şekilde tüketilmesine olanak verir.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitlilik itibari ile ilk olarak kapasitelerine göre ayırabileceğimiz ürünler Oz birimi ile ifade edilir. Bir Oz 29.5 ML civarındadır. Kanyak mataralarının en küçük boyları da 5 Oz’dur. Büyük boylarında ise 8 Oz’luk bir kapasite ile karşılaşmamız mümkündür. Kaba hesapla 5 Oz’un bir su bardağı ile eşdeğer olduğunu varsayabiliriz.

Kanyak mataralarının çeşitlendirmesinde bir diğer kıstas da tasarımlarına göre yapılandır. Burada dış yüzeylerinde kullanılan renkli boyalara göre gruplandırma yapılabilir. Bunun dışında kaplamaya yer verilen çeşitleri de bulmanız olasıdır. Zira en çok tercih edilenler deri kaplamalı olanlardır. Kaplamanın üzerinde de türlü desenler veya motifler bulunur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: