Kanyak Matarası

Google Play Durduruldu Hatası Çözümü

Birçok telefonda ortaya çıkan bir sorundur. Bu sorunu rahatlıkla düzeltebilirsiniz. Makalemizin içeriğinde Google Play durduruldu hatasına yönelik çözümlerin detaylarını bulabileceksiniz. Bu sorunun birçok sebebi olabilir.

Bu sorun düzeltilemediğinde ileri süreçlerinde beraberinde birkaç soruna daha yol açabilir.

Peki, Bu Hata Neden Kaynaklanıyor Olabilir?

Birçok nedenden dolayı bu sorun oluşuyor olabilir. Bunların başlıcaları şunlardır:

  • Cihazınızın saat ve tarih ayarları yanlış olabilir.
  • Cihazın yeterli hafızası olmayabilir.
  • Önbellek hataları bu soruna sebep olabilir.
  • Yeni bir güncellemeden dolayı da olabilir.
  • Kullanıcı hesaplarından kaynaklı bir sorun olabilir.

Bu nedenler ile karşılaşıldığında ekranda “Maalesef, Google Play Durduruldu” diye bir uyarı ibaresi ile karşılaşılır. Burada sıralanan neden olan sorunların başlıcaları idi. Tüm bu nedenlerden kaynaklanan sorunlardan altta yer alan çözüm önerilerini uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Sorunun Çözümü Nedir?

Sorunun nedeni birçok sebep olduğu gibi sorunun çözümleri de birden çok olabilmektedir. Altta sıralanan çözümleri uygulayarak sorunun çözümünü bulabilirsiniz.

  • Cihazınızın tarih ve saat ayarlarını doğru olup olmadığını kontrol edin.
  • Cihazınızda yeterli hafıza olup olmadığını kontrol edin. Önbellek depolaması ile çalışan Google Play yeterli hafıza olmadığından çalışmayabilir. Bu durumda yeni bir hafıza kartı almanız gerekebilir.
  • Önbellek temizliği: Genelde en hızlı çözümlerden biridir. Google Play durduruldu hatası çözümü için ilk uygulanması gereken çözümdür. İlk olarak Ayarlar’a gidin. Burada yer alan Uygulama Yöneticisi’ne tıklayın. Burada Google Play uygulamasını bulun ve tıklayıp önbellek temizleme işlemini gerçekleştirin. Eğer yine aynı sorun ile karşılaşılırsa bu sefer Google Play Hizmetler uygulamasını bularak önbellek temizleme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu iki işlemi de gerçekleştirdikten sonra yeniden başlatarak sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.
  • Eğer bu çözümler soruna çözmedi ise hesabınızı kaldırmanız gerekebilir. İlk olarak Ayarlar’a gitmelisiniz. Ayarlar menüsünden Hesaplar’a tıklayın. Buradan Google butonuna tıklayın. Sonrasında kullandığınız hesabı kaldırın. Bu aşamayı tamamladıktan sonra üst bölümde anlatılan önbellek temizleme işlemini tekrar gerçekleştirin ve cihazınızı yeniden başlatın. Telefon açıldıktan sonra Google Play içerisinde yeniden hesabınızın bilgilerini girin.

Eğer bu çözümleri uyguladığınız halde hala sorun çözülemedi ise güncellemeden kaynaklı bir sorun olabilir. Yeni güncelleme kaldırılarak sorun çözüme kavuşturulabilir. Google Play hizmetleri sürekli olarak duruyor hatası çözümlerini burada paylaştık. Yararlı olması dileğiyle.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: