Kanyak Matarası

İrem Derici Kimdir?

Son yılların en çabuk yükselen sanatçısı İrem Demirci, 4 yaşında org çalarak müzik hayatına başladı. Müziğe olan ilgisinin bu kadar erken yaşta başlamış olması onu üniversite yıllarında konservatuara yönlendirdi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, piyano bölümü okudu.

O Ses Türkiye yarışmasına katılarak ilk defa kendini gösteren İrem Derici, bu deneyiminin ardından durmadan yükseldi.İlk single şarkısı olan “Bensiz Yapamazsın” ile gerçek anlamda sanat kariyerine başlamıştır. İlk single şarkısı kasım 2012’de çıktı. Sonrasında söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan “Düşler Ülkesinin Gel-Git Akıllısı” adlı ikinci single şarkısını da çıkardı. Sosyal medyada oldukça ilgi gören şarkı sayesinde insanlar tarafından tanınmaya başladı. Ayrıca 2013 yılında “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” Türkiye Müzik Ödüllerine adaylığı bulundu. Yine 2013 yılında “Sevgi Olsun Taştan Olsun” ve “Zorun Ne Sevgilim” single şarkılarını da yaptı. MUYAP, Youtube kanalında milyonlarca kez izlenen klipleri ile sosyal medyada fenomen olmuştur. “Kalbimin Tek Sahibine” klibi Youtube’de 85 milyon kez izlenerek Türkiye’nin en çok izlenen videosu olmuştur. Fakat bu kadar çok izleme sayısının yarattığı bazı sorunlar da oldu. Sosyal medya grupları tarafından sahiplenen “önceki en çok izlenen video” ve İrem Derici hayranları arasında bir siber gerilim yaşandı.

Albüm çıkarmak yerine single şarkılar ile yoluna devam eden İrem Derici 2014 13 Eylül’de A-Rıza diye yıllarca Best Fm’de tanıdığımız, dinlediğimiz Rıza Esenyurt ile evlendiler. Güzel bir kariyer süreci ile Türkçe Pop müziğinin hakimi haline gelen İrem Derici 1987 21 Mart tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Şimdiye kadar “En İyi Şarkı” – “En İyi Single Şarkı” ve “En iYİ Çıkış Yapan Sanatçı” ödüllerini kazanmıştır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: