Kanyak Matarası

Kahveniz için Kupa veya Termos Çeşitleri

25 Ekim 2017

Kahveniz için uygun içim, kupa bardak çeşitleri ile daha da farklı bir deneyime dönüşebiliyor. Kahve içme eylemini günlük hayatın sıkıntılarından biraz olsun uzaklaşmak için bir mola olarak ele alırsak kahvenizi ne ile içtiğinizin önemi de artıyor.

Yeni Kahve Kültürü

Kahve kültürü günümüzde oldukça fazla mekânda yerini almaya başladı. Türk kahvesi ve filtre kahve seçeneklerine ikinci nesil kahveciliğin gelmesinden sonra pek çok farklı çeşit de eklendi. Bütün bu seçenekler içinde artık herkes kendini tanımlayan bir kahveyi tercih ediyor.

Farklı demlenme sürelerine sahip pek çok değişik çekirdek ile yapılan kahveler artık üçüncü nesil butik kahvecilik içinde de yerini buldu. Her mekân kendine özgü kahvesi ile öne çıkmaya çalışırken aynı zamanda kahve ile ilgili kupa gibi aksesuarlar da arz talep açısından oldukça önemli bir alıyor. Artık hangi kahveyi nasıl bir kupa ile içtiğinizin önemi var. Hediyelik eşya olarak da kupa veya kupa takımları bu ürünün işlevselliği sebebi ile oldukça fazla alıcı bulabiliyor.

Kahveniz için Farkı Seçimler

Kahve kültürü yaygınlaştıkça herkes kahvesini veya çayını yanında taşımaya başladı. Bu moda sayesinde de hiç görmediğimiz kadar fazla termos çeşitleri ile karşılaşıyoruz. Çelik, plastik veya metalden yapılmış pek çok kalitede ve çeşitte termos pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Her etkinlik için ayrı bir termos seçimi imkânı da var. Günlük kullanım için tek içimlik termoslar tercih edilirken daha uzun süreli sıcaklık veya soğukluk için de büyük hacimli seçenekler tercih ediliyor.

Termos Alırken

Termos alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta nerede kullanacağınız. Günlük kullanım için hafif ve çantanızın boyutuna göre bir tercih yapmanız en makul seçenek oluyor. Bunun dışında termosun ne kadar süre ısıyı koruduğu da günlük içecek tüketim hızınıza bağlı olarak termos seçimlerinizi etkileyebiliyor.

Uzun süreli koruma için çift cidarlı çelik termoslar en çok tercih edilen modeller olarak öne çıkıyor. Bunun dışında daha küçük veya cepte taşınan kanyak mataraları gibi seçenekler de bir tercih olarak seçilebiliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: