Kanyak Matarası

Kahvenize Göre Alternatif Termos Çeşitleri

26 Ekim 2017

Kahve, özellikle son dönemde oldukça revaçta bir içecek. Bu içeceği de kupa bardak çeşitleri ile daha özel bir hale getirmek de söz konusu. Hem el yapımı hem de fabrikasyon olarak üretilen kupaları her zevke göre bulmak mümkün.

Kahveniz için fotoğraflı baskılar ile kişiselleştirebileceğiniz kupaları porselen ya da seramik malzemeden yapılmış olarak bulabilirsiniz. Sağlıklı bir içme deneyimi için de önerilen bu malzemeler ile bilindiği üzere bitki çayı veya diğer sıcak içecek seçeneklerini de tüketebiliyorsunuz.

Uzun Süreli Isı Koruma

Çay, kahve veya diğer sıcak içeceklerinizi uzun süre sıcak tutmak için termos çeşitleri oldukça fazla seçenek ile sunuluyor. Termos çeşitleri çelik veya plastik kaplama olarak satılıyorlar. Uzun süren ısı koruması için çelik termoslar tercih edilirken aynı zamanda bu termoslar ile soğuk içeceklerinizi de uzun süre serin tutma şansınız oluyor.

Termos çeşitleri her renk ve her desen de olabiliyor. Özellikle günümüzde sadece kamp için kullanılan bir eşya olmaktan çıkan termosları her gün, sıcak veya soğuk içecekler için çantamızda taşıyabiliyoruz.

Kahvecilerin yaygınlaşması ve pek çok kahve çeşidinin çıkması ile de artan termos ihtiyacını ilgili mağazalar karşılıyor. İnternet alışverişi ile de termos alabiliyorsunuz. termoslarınız ile kahve veya çayınızı satın alarak özellikle kış aylarında uzun süre sıcak içecek tüketme şansını da yakalayabiliyorsunuz.

Termos olarak kullanılabilecek bir diğer alternatif de kanyak mataraları. Bu oldukça eski matara türü ile içeceklerinizi cebinizde kolaylıkla taşımanız da mümkün olabiliyor. Kanyak mataraları aynı zamanda oldukça şık bir hediye olarak da tercih ediliyor.

Çay ve Kahve Aksesuarları

Çayınız veya kahveniz için değişik pek çok yan ürün ya da aksesuarlar bulmak mümkün. Ev tipi presler ile hem kahve hem de bitki çayı demleyebiliyorsunuz. Bundan başka poşet çaylar için yapılmış maşalar veya bitki çayı demleme süzgeçleri de çayınız için artık olmazsa olmazlar arasında.

Özel bitki çayı demlemek için üretilen kupalar veya bitki çayı demlikleri ile de çay keyfinizi ikiye katlayabiliyorsunuz. Çay ve kahve makineleri de sıcak içecek sevenler için oldukça iyi alternatifler olarak üretiliyorlar.

 

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: