Kanyak Matarası

Kampçılar İçin Kanyak Mataraları

Kışın en kötü yanı bazen ne kadar kalın giyinirseniz giyinin içinizi ısıtmakta zorlanıyor olmanızdır. Bu noktada adeta içinize alev aldıran küçük bir yudum problemsiz bir şekilde hayatınıza devam etmenizi sağlar. Yardımcı olmak için de kanyak mataraları size bir tık kadar uzaktadır.

Kanyak Matarası Nedir?

Çoğu zaman eski filmleri izleyenlerin fark ettiği bir sahne vardır. burada filmdeki karakter cebinden bir matara çıkarıp yola devam eder. İşte burada gördüğünüz küçük metal kutular kanyak matarası olarak adlandırılır.

İsmi sadece kanyak içilebildiğini çağrıştırsa da başka içki türlerinde de kullanım şansı veren bu ürünlerde tercih edilen içkinin sadece sert olması önemlidir. Bilindiği gibi sert içkiler bünyeye girerken boğazı yakar ve insanın içini ısıtır. Bu özelliği ile ünlü olan içkiler dışında olanlar kanyak matarasıyla tüketimi gereksiz olan içkilerdir.

Kanyak Matarası Nerelerde Kullanılır?

Ürünü satın alanlar için kullanım alanı seçimi elbette kendilerine aittir. Burada bahsedilmek istenen şey ise ürünün en yaygın şekilde nerelerde kullanıldığıdır. Ürün kullanılarak tüketilen içkinin ısıtmaya yardımcı olması hedeflendiği için bu noktada insanların üşümesinin en yoğun noktada olduğu kış aylarının kullanım sıklığı meydana getirdiğini söyleyebiliriz.

Kamp hayatını sevenler bu alışkanlıklarını kış aylarında da devam ettirmek istediklerinde yanlarına mutlaka kanyak matarası da almalıdır. Çünkü bazen çadırlar yeterince sıcak olmayabilir. Ateş de yakılsa belli bir noktada üşüyen vücudun toparlanması çok uzun sürer. Bu noktada vücuda yapılan minik bir takviye tabiri caizse fişek gibi olmanıza yardımcı olur.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Kanyak mataralarının çeşitlerini ifade ederken öncelikle boyut yani hacim açısından bir örnekleme yapmamız gerekir. En küçük boy olarak ele alınan kanyak mataraları 5 Oz hacme sahiptir. Bu da 140 – 150 ML civarındadır. Yani su bardağının aldığından biraz daha az içki kapasitesinden dem vurabiliriz. Büyük boylarda ise 8 Oz’a kadar uzanan bir hacim yapısı karşımıza çıkar.

Görünüm açısından da kanyak mataraları çeşitli renklerde karşımıza çıkabilir. Bununla birlikte dışarıda kalan alanlara motifler de çizilebilmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: