Kanyak Matarası

Kanyak Matarası Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Yılbaşı telaşı yaklaşırken eğer hediye konusunda kanyak matarası seçeneğini değerlendirmeyi düşünüyorsanız, konu hakkında bilgi sahibi olmanız için makalemize göz gezdirmeniz yeterli olacaktır.

Kanyak Matarası Hangi Malzemeden Yapılır?

Kanyak mataraları uzun yıllar boyunca çeşitli metaller kullanılarak yapılmıştır. Bakır, demir ve alüminyum gibi soğuk ve işlemesi kolay olan hammaddeler en çok tercih edilen alternatifleri oluştursa da günümüzdeki fabrikasyon ürünler artık yalnızca çelik kullanılarak imal ediliyor.

Çeliğin en önemli avantajı paslanmıyor oluşudur. Bu sayede matara kullanarak tükettiğiniz içkiler daha sağlıklı şekilde muhafaza edilir. Çelik, temizlenmesi de çok kolay olan bir malzemedir. Üzerinde kir birikmez. Bu sayede uzun süreli bir kullanım imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca darbelere karşı dayanıklı bir nitelik de ihtiva eder.

Kanyak Mataralarının Boyutları Nelerdir?

Kanyak mataraların boyutlandırma aşamasında Oz adı verilen bir ölçü birimi kullanılır. Oz mililitre cinsinden 30 mililitre civarındadır. En küçük kanyak matarasının da 5 oz olduğundan yola çıkarsak en az bir su bardağı kadar içki alabileceğini söyleyebiliriz.

Diğer boyutlar ise yine birer adet yükselen Oz birimlerinden müteşekkildir. En büyük boy olanlar ise 8 Oz olarak bilinir. Bu boyuttaki kanyak mataraları set halinde olan türlerde genellikle rastlanan modellerdir.

Kanyak Matarası Setlerinde Neler Bulunur?

Bu modelleri üretilmeye başlanmasının sebebi kanyağı bireysel tüketim malzemesi niteliğinden uzaklaştırmaktır. Yani içkisini paylaşmak isteyenler de isterlerse kanyak matarası seti alarak daha fazla kişi ile birlikte tüketim yapabilirler.

Bu setlerde shot bardağı opsiyonu bulunur. Ayrıca matarayı taşımanızı kolaylaştıran bir askı ve aynı konseptte üretilen çakmak ve çakı gibi tamamlayıcı aksesuarlar da bulunabilir.

Kanyak Matarası Nerelerde Kullanılır?

Grup halinde gidilen çadır kamplarında veya orman yürüyüşlerinde soğuk havayla mücadele ederken bir numaralı yardımcınız kanyak mataraları olabilir. Eğer böyle bir hobiniz yoksa ya da imkana sahip değilseniz evinizin balkonunda misafir ağırlarken de kanyak matarası ile harika bir sunum yapabilirsiniz.

Kış bahçelerinde geçirilen vakitlerde de muhabbeti tatlandıran kanyak mataraları harika bir hediyelik olarak da nitelendirilebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: