Kanyak Matarası

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Kullanımı çok eskiye dayanan ancak hediyelik olarak satılmaya başladıktan sonra başka bir boyuta geçen kanyak mataraları birbirinden estetik çeşitleri ile piyasada yer alıyor. Bu yazımızda almayı düşünenler veya hediyelik eşya arayışında olanlar için bu nadide ürünleri ele alacağız.

Hacimlerine Göre Kanyak Mataraları Nelerdir?

Kanyak matarası çeşitlerinden bahsederken evvela hacimlerine göre bir karşılaştırma yaparak hangi boyutta bir ürün almanız gerektiğini netleştirmeye çalışalım.

Kanyak mataralarında hacim birim olarak Oz kullanılır. Oz tam çevrildiğinde küsuratlı bir rakam elde edilen ancak yuvarlarsak yaklaşık olarak 30 ML’ye tekabül eden bir ölçü birimidir.

Kanyak mataraları da en küçük boy olarak 5 Oz’dan başlar. Yani yaklaşık olarak 150 ML kadardır. Bu da kaba hesapla bir su bardağıyla aynı kapasitede olduğu anlamına gelir. Ara boylarda 6 ve 7 Oz olanlar kaşımıza çıkar ve en büyük boy olanları genellikle 8 Oz’dur. Nadir de olsa 9 Oz olanlarına da rastlayabilirsiniz.

Tasarımlarına Göre Kanyak Mataraları Nelerdir?

Tasarım konusunda teknoloji le paralel bir ilerleme kaydeden bu ürün, ayırt edilmesinde en fazla renklere başvurulan bir modelleme yelpazesine sahiptir. Ürünün içi genellikle paslanmaz çelik alaşımlı malzemeden üretilir. Dış kısmına ise elektrostatik boya ile kaplama yapılır.

Boya ile kaplanan dış yüzey, mat bir görünüm verir ve istenilen her rengin elde dilemine olanak sağlar. Bazı modellerde bu boyanın üzerinde çeşitli motifler veya yazılar işlenmiş durumdadır. Bir diğer farklı tür de kaplama özelliğidir. Özellikle deri kaplamalı olan kanyak mataraları piyasanın en çok satılan ürünleri arasında yer alır.

Kanyak Matarası Seti Nedir?

Kanyak mataralarının en büyük boy olanlarından bahsetmiştik. Bu boyda olanlar genellikle set halinde satılan kanyak mataralarında tercih edilen ürünlerdir.

Kanyak matarası setleri çeşitli yapılarda karşımıza çıkar. Bilindik olanlarında kanyak matarasının yanında sunum imkanı da veren shot bardakları vardır. Bunun yanında muhafaza etmeye yarayan dekoratif bir kılıf, askı ve çakı gibi objeler de yer alabilir. Hatta bazı modellerde çakmak da sete eklenen malzemelerdendir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: