Kanyak Matarası

Kanyak Matarası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişisel kullanım veya hediyelik için son dönemde revaçta olan kanyak matarası seçiminde dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Bu yazımızda mevzuya çok hakim olmayanlar için birkaç kısa ipucu vererek nasıl seçim yapmaları gerektiklerini ifade etmeye çalışacağız.

Hangi Boy Kanyak Matarası Almalıyım?

Kanyak mataraları çeşitli ebatlarda üretilir ve satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ne büyüklükte bir ürün alacağınız olmalıdır. Ürünlerin boyutları Oz cinsi ile ifade edilir. Oz hacim belirlemek için kullanılan bir ölçü birimidir. Aşağı yukarı 29.5 Mililitreye karşılık gelir.

Kanyak mataralarının en ufak türleri ise 5 Oz olanlardır. 150 ML civarında olan bu ürünler su bardakları kadar sıvı alabilirler. Yani alkol tabiri ile bir duble içki için yeterlidir.

Orta boy kanyak mataraları 6-7 Oz şeklindedir ve en büyük olanlar da 8 Oz’dur. Büyük boy kanyak matarası alacaksanız set halinde satılan ürünlere de göz gezdirebilirsiniz.

Kanyak Matarası Setinde Neler Olur?

Kanyak matarası setlerinin bu kadar popüler olmasının sebebi arkadaş grupları ile gidilen kış kamplarıdır. Çünkü buralarda bir içki paylaşımı ihtiyacı doğar. Özellikle kar altında yakılan ateşin etrafında toplanıldığında bir yudum içki içerek soğuğa karşı daha dirençli bir bünyeye kavuşabilirsiniz.

Kanyak matarası setlerinde 2 ila 4 adet arasında shot bardağı yer alır. Kanyak mataralarının da set halinde satılan ürünlerde büyük boy olmasının sebebi budur. Bunun dışında set halindeki ürünlerde karşınıza çıkabilecek diğer objeler ise mataranın boynunuzda taşınmasını kolaylaştıran askılardır.

Setlerde bulunan diğer aksesuarlar ise çakı, çakmak veya dekoratif kutu şeklinde olabilir.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Hediyelik eşya kategorisinde değerlendirilmeye başladıktan sonra kanyak mataraları için farklı tasarımlar da ortaya çıkmaya başladı. Endüstriyel boyalar kullanılarak renklendirilen ürünler her zevke uygun çeşitler ortaya koyulmasını sağlamış durumda.

Estetik açıdan hoş duran kanyak matarası çeşitlerinden birisi de kaplamalı olanlar. Kullanıcılar tarafından en çok ilgi gösterilen kaplama çeşitleri ise deriyle kaplananlar. Bunun dışında kadifemsi kumaşlar da kaplamada kullanılan diğer malzemeler arasında.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: