Kanyak Matarası

Kar Soğuğu Kanyak Mataraları İle Dert Değil

16 Şubat 2018

Kış aylarında bazen ne kadar uğraşsanız da içinizi ısıtamazsınız. Sanki kemikleriniz donuyor gibi gelir. İşte bu anlarda kanyak mataraları imdadınıza yetişen bir cankurtaran gibidir. Bu yüzden kışa hazırlıksız yakalanmamak için acele etseniz iyi olur.

Kanyak Matarası Nedir?

İlk olarak herkesin aklına kanyak içilen matara olarak gelen bu şık ürünler aslında diğer içkilerin tüketiminde de kullanılabilir. Ancak içki seçiminde dikkate alınması gereken şey seçilen içkimin içerdiği alkol miktarının yüksek olmasıdır. Düşük alkol yüzdesine sahip içkilerde kanyak matarasının randımanı tam olarak sağlanmaz. Çünkü amaç küçük bir yudumda bile yakıcı bir etki göstermesidir.

Kanyak matarası iç kısmı paslanmaz çelik alaşımlarla kaplı bir üründür. Eski örneklerinde her ne kadar alüminyum ve bakır malzemelere rastlamak mümkün olsa da artık fabrikasyon ürünlerin hepsinde çelik kullanılır.

Çeliğin sağladığı avantajların başında paslanmaz olması gelse de içkiye yakışan ve metalik özelliği sayesinde keyfi de artıran bir yapısı vardır.

Kanyak Matarası Nerelerde Kullanılır?

Kullanılacak olan mecra konusunda herhangi bir daraltma yapmak doğru olmaz. Ancak kanyak matarası dendiğinde ilk canlanan soğuk bir havada ve dışarda içilen yudumlardır.

Günümüze özellikle gençler arasında kış mevsiminde kamp yapmak veya doğa gezintilerine çıkmak oldukça popülerdir. İşte kanyak matarasına en çok ihtiyaç duyulan yerlerden birisi bu kamp alanlarıdır. İçi üşüyen kişiler sadece bir yudum aldıktan sonra uzun bir süre soğuğa karşı dayanıklı halde hayatlarına devam ederler.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Kanyak mataralarını beli başlı özelliklerine göre sınıflandırabiliriz. Öncelikle hacimlerine göre bir grup sisteminden bahsetmemiz mümkün olabilir. Kanyak mataralarında boyutlar Oz birimi ile ifade edilir. Bir oz da 30 ML civarındadır. En küçük kanyak matarası 5 Oz hacmindedir.

Hacmi 8 Oz’a kadar çıkan kanyak mataraları da bulunur bunlar genelde yanında shot bardaklarının da olduğu setlerin içinde satılır. Arkadaş ortamlarında en fazla rağbet gören kanyak matarası çeşitleri bunlardır çünkü paylaşım imkanı verir. Siz de bu yılbaşında belki hediye tercihinizi bu üründen yana kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: