Kanyak Matarası

Kaynak Matarası Satın Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Hediyelik eşya seçerken zorlanan kişiler için farklı bir seçim oluşturan kanyak mataraları giderek yaygınlaşan bir kullanım ağına erişiyor. Bu yazıda tercihini bu üründen yana kullananlar için hangi konulara dikkat etmeleri gerektiğini birkaç soru ile açıklığa kavuşturmaya çalışacağız.

Kanyak Matarası Boyutları Nelerdir?

Kanyak matarası seçiminde ilk önce hangi boy ürün alacağınıza karar vermeniz gerekir. Küçük boyların hacmi 5 Oz kadardır. Yani yaklaşık olarak 150 ML sıvı alır. Alkol tüketenlerin daha net anlayacağı şekilde ifade etmek gerekirse bir duble içki alır diyebiliriz.

Daha büyük boyutta olanlar ise 8 Oz’a kadar uzanan bir yelpazede sıralanır. En büyük boy olan kanyak mataraları olanlar yanında shot bardakları ile birlikte satılan set halindeki ürünlerde bulunur.

Kanyak Matarasında Hangi Malzeme Kullanılır?

Kanyak mataralarının tarihine baktığımızda bakırdan demire kadar uzanan çeşitli metallerin kullanıldığını görüyoruz. Ancak günümüzde seri üretim şeklinde piyasaya sürülen kanyak mataralarında çelik malzeme kullanılır.

Çelik alaşımlar paslanmadıkları için, içki muhafazasında son derece sağlıklıdır. Ayrıca yapıları soğuk metaller olduğu için içim keyfi de maksimum düzeyde olur.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Kanyak mataralarının malzemeleri aynı olabilir ancak tasarım aşamasında uygulanan metotların farklı olması sebebiyle birçok çeşit ihtiva ederler. İlk önce renk bakımından farklılaşan bir skaladan bahsetmemiz mümkündür.

Dış yüzeyleri endüstriyel boya da denen elektrostatik boyalar ile kaplanır. Bu sayede her renk ürün bulmak mümkün hale gelir. Kaplama konusunda ayrıca deri ya da süet gibi farklı malzemelere de yer verilir. Bazı modellerde dış kısmında işlemeler ya da marka adlarını ihtiva eden logolar da bulunur.

Kanyak Matarası Seti Nedir?

Kanyak matarası setlerinde büyük boy mataraların ve shot bardakların olduğundan bahsetmiştik. Bunların yanında kullanıcıya sunulan ürünler arasında askı, çakı ve çakmak gibi materyallere de rastlayabiliriz.

Kanyak matarası setleri özellikle hediyelik eşya seçiminde zorlanan kişiler için birebirdir. Estetik açıdan gayet tatmin edici olan bu ürünler normal kullanımlarının yanında sadece dekoratif amaçlı olarak da kullanılan ürünlerdir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: