Kanyak Matarası

Kırılmayan Sigara Sarma Filtreleri

7 Ekim 2017

Filtrelerin doldurulmasıyla ilgili süreçte eğer içici kendi sigarasını kendisi sarıyorsa, bu aşamada nasıl bir tütün kullanmak istediğine de tamamen kendisinin karar vermesi çok daha kolay olabiliyor. Günümüzde kırılmayan filtreler aracılığıyla herhangi bir sorun ortaya çıkmaksızın, elle sarım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sigara sarma makineleri de dakikada yüzlerce sarım yapan makineler kadar olmasa da, birkaç günde içeceğiniz miktarda tütünün sarılmasına imkan tanıyabiliyor. Günümüzde kırılmayan filtreler daha kalın olduğu için, içim sürecinde bu filtrelerle rahat edemeyeceğini düşünenler olabiliyor.

Filtreler Doldurulurken Neden Kırılır?

Kırılma sürecinin üstesinden gelebilmek için nasıl bir dolum yaptığınız da önem kazanıyor. Öncelikle eğer makineyle, tütünün içerisine uç kısmından doldurulan tütünlerde de aşırı dolum nedeniyle filtrenin ağızlık bölümünün itildiği görülebiliyor. Uç kısmından preslenen ve aşırı doldurularak da itilen filtre doğal olarak, tutulan bölümünden kırılabiliyor. Sonrasında ise sigaranın normal bir sigarayla arasında kalite farkı oluşuyor. Aşırı dolum yapmamaya, tütünün nemli olmamasına dikkat edildiği taktirde de sigara boş tüpleri tamamen normal sigaranın aynı kalitesinde bir ürün ortaya çıkaracaktır. İstenen sonuçların alınabilmesi için, tütün karıştırmamaya dikkat etmeniz veya karışım yapacaksanız da ikisinin de aynı incelikte ve aynı nemde olduğundan emin olmanız gerekiyor. Islak tütünlerde daha fazla sorun yaşanabiliyor.

Sigara Dolumu Nasıl Olmalı?

Sigara sarılırken sürekli olarak kırılan filtrelerden artık herkes rahatsız olduğu için, bunu kolay hale getirebilecek makinalar üretilmeye başlanmıştır. Sigara ağızlıkları sayesinde siz de evinizde kendi sigaranızı sarabilir ve tütünü elde ettikten sonra farklı aromaları karıştırabilirsiniz. Kırılan ve makineye takılıp tütün doldurulduktan sonra patlayan filtrele artık insanların herhangi bir işlem yapmasını da zor hale getiriyor. Direkt olarak sigara tabakaları kullanılarak muhafaza edilmesi gereken tütünlerde dahi filtre yüzünden istenen sonuç ortaya çıkamayabiliyor. Sorun yaşanmaması, filtrenin kırılma yapmaması için özel ürünleri temin edebilirsiniz. Bu ürünler arasında kendine yer bulanlardan en önemlileri ise, fiyatlarına göre mağazalarda ve internet üzerinde fiyatlarından dahi rahatlıkla anlaşılabiliyor. Tanınmış markaları elde ettikten sonra, makineye yerleştirmeniz, tütünü doldurmanız ve makineyi çekmeniz yeterli olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: