Kanyak Matarası

Kış Pikniklerinin Vazgeçilmezi: Kanyak Mataraları

Kar üzerinde mangal yakıp etleri çevirirken, bazen soğuktan elleriniz donar ve üzerinizdeki mont ne kadar kalın olursa olsun içinizi ısıtmaz. İşte tam bu noktada kanyak matarası açılır ve bir yudum boğazınızdan aşağı doğru yakarak süzülür. Bu hissi hayal ettiyseniz ve hala bir kanyak mataranız yoksa kış geçmeden bir tane edinmenizde fayda var.

Kanyak Matarası Nedir?

Kanyak mataraları zamanında en çok kanyak içenler tarafından kullanıldığı için halen bu isimle anılır haldedir. Ancak sadece kanyak özelinde bir tüketim imkanından bahsedilmesi yanlıştır.

Bir genelle yapılacaksa da bu ürünün sert alkollü içecekler için uygun olduğu dile getirilebilir. Çünkü sadece yüksek alkollü içecekler yakıcı özelliğe sahiptir. Viski, votka ve hatta sek rakı içmek için bu ürünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kanyak matarasının içerde kalan kısmı paslanmaz çelik alaşımlardan üretilmiştir. Bu sayede ürüne dayanıklılık ve uzun süreli kullanım özelliği verilmiştir. Ayrıca sağlık açısından da avantajlı bir üründür. Temizliği de kolay olduğu için diğer metallere göre çeliği bir adım önce değerlendirebiliriz.

Kanyak Matarası Nerelerde Kullanılır?

Kış piknikleri üzerine değerlendirmelerimizi yaparken içinizi ısıttığından bahsetmişti. Bu nedenle kullanım alanı konusunda ön plana çıkan yerler soğuk havalardaki dış mekan aktiviteleridir diyebiliriz.

Ancak bazı insanlar evlerinde misafir ağırlarken bile kanyak mataralarından yararlanır haldedir. Bu ürünlerin set halinde satılan versiyonlarında mataranın yanında ilave olarak shot bardakları da verilir. İnsanlar misafirlerine bu bardaklardan küçük ikramlar yaparak sunum konusunda da çığır açmış olurlar.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Kanyak matarasının set halinde satılanlarının misafir ağırlamada da kullanıldığından bahsetmiştik. Burada bulunan mataralar genellikle en büyük boy olanlardır. Hacimleri ise 8 Oz’a kadar çıkabilir. Bir Oz’un 30 ML civarından olduğundan yola çıkarsak büyük boy bit kanyak matarası 240 – 250 ML arasında bir kapasiteye sahiptir. Yani büyük bir su bardağı kadar içki konulabilir.

Çeşit konusunda renkli olanlarının varlığından da söz edebiliriz. Elektrostatik boya ile kaplanmaları yüzlerce farklı renkte çeşitte üretilmelerine sebep olur. Ayrıca kaplama konusunda da deri olanları çok revaçtadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: