Kanyak Matarası

Kışın Soğuğuna Kanyak Matarası İle Direnin

Kış aylarının soğuğu kimi zaman dayanılmaz olabiliyor. Özellikle dışarıda vakit geçirenler için üstlerindeki kalın giysiler belli bir seviyede koruma sağlıyor. İçinizin ısınması için ise kanyak matarası kullanarak alacağınız bir yudum içki, size uzun uzun bir süre direnç kazandırabilir.

Kanyak Matarası Nedir?

Muhakkak filmlerde cebinden küçük bir matara çıkarıp bir yudum aldıktan sonra hayatına devam eden bazı insanlar görmüşsünüzdür. İşte o ceplerden çıkan ve kullanana kişinin karizmasını artıran bu objeler kanyak mataraları olarak adlandırılır.

Bu ürünlerin sadece kanyak içmek için kullanıldığı izlenimi oluşmuş olabilir. Bunun sebebi İstanbul’un eski dönemlerinde kanyak tüketiminin son derece popüler olması ve insanların ceplerinde gizli gizli bu içkiden tüketiyor olmalarıdır. Ancak bilinenin aksine bu ürünlerle diğer içkiler de tüketilebilir.

Kanyak matarasının içine koyacağınız içkinin sert olması daha makbuldür. Çünkü küçük yudumlarla büyük etkiler yaratılabilmesi ancak bu şekilde mümkündür. Kokteyller ya da bira gibi düşük promilli içkiler kanyak mataralarında tüketmek için elverişli değildir.

Kanyak Matarası Nerelerde Kullanılır?

Her tüketici aslında dilediği şekilde ürünü kullanma hakkına sahiptir. Ancak yıllardan bu yana kanyak mataralarının kış ayları ile özdeşleşen bir yapısı vardır. Bu sebepler verimin maksimize şekilde karşımıza çıktığı mevsim kış mevsimidir.

Bilhassa grup haline çıkılan kır yürüyüşleri veya çadır kampları, kanyak matarası kullanımı için son derece uygundur. Hem boyut itibariyle yer kaplamaz hem de içkinizin sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar.

Kış aylarında yapılan bu tip aktiviteler artınca ve talep de yoğunlaşınca üreticiler kanyak matarası seti adında yeni bir ürün dizayn edip satışa sunmuşlardır. Bu setlerde içkisini etrafındakilerle paylaşmayı sevenler için 2 ya da 4 tane shot bardağı da bulunur.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Ürünlerin tiplerini gruplar haline ayırırken en önce hacimlerinden başlamamız gerekir. Kapasitelerine göre 5 – 8 Oz arası olan kanyak mataralarından bahsedebiliriz. Diğer bir ayırıcı özellik ise renk çeşitleridir. Bunların dışında çeşitlendirmeyi sağlayan bir diğer nitelik de dışında tercih edilen kaplama materyalleridir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: