Kanyak Matarası

Nasıl Bir Kanyak Matarası Almalıyım?

Hediye arayışlarında artık kararını vermiş ve kanyak matarası son durağı olan kişiler için sıra nasıl bir ürün alacaklarına gelir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalarda bahsetmemiz gerekir bu yazıda sizlere yardımcı olacak bilgiler bulabilirsiniz.

Kanyak Matarası Nerelerde Kullanılır?

Aslına bakarsanız tüketicilerin kanyak mataraları satın alındıktan sonra kullanıcının inisiyatifine bağlı olarak kullanım alanları belirlenen ürünledir. Fakat genel geçer kurallara göre hareket etmemiz gerekirse bu ürünlerin özellikle soğuk havalarda kullanılmak için tasarlandığını söyleyebiliriz.

Kanyak mataralarının çıkış noktası kanyağın insanın içini ısıtan yapısından maksimum seviyede yararlanabilmektir. Bu sebeple kış aylarında kullanımı çok daha yaygındır. Fakat diğer yandan sadece kaynak içilebilir şeklinde bir kısıtlama da yoktur.

Kanyak matarasında içilmesi planlanan içkinin alkol yüzdesinin yüksek olması gerekir. Çünkü hacim olarak kısıtlı olan bu objeler küçük yudumlar almak için tercih edilir. Az miktar tüketildiğinde bile insanın soğuğa karşı dirençli olmasını sağlayan alkoller de ancak yüksek promilli olanlardır.

Kanyak Matarasının Çeşitleri Nelerdir?

Öncelikle bu ürünlerin çeşitlerinden bahsederken boyut olarak farklı yapıda olduklarının altını çizmemiz gerekir. Hacim sıralaması yaparken kanyak mataralarında Oz biriminden faydalanılır. Oz bir hacim ölçüsüdür ve 29 ML civarında bir karşılığı vardır.

Kanyak mataralarının boyutlarında en küçük alanı işgal eden türler 5 Oz hacmindedir. Yani kaba bir hesapla bir su bardağının aldığı kadar içki alabilir. Bu da bir dubleye tekabül eder. Büyük boylarında ise 8 Oz’a kadar uzanan bir kapasite çeşitliliğinden bahsedebiliriz.

Dış Görünüşlerine Göre Kanyak Mataraları Nasıl Şekillenir?

Kanyak mataralarını yapımında kullanılan malzeme yüzde doksan paslanmaz çelik alaşımdır. Bu malzeme hem içkinin muhafazası için uygundur hem de dış yüzeyi kolay işlenebilme özelliğine sahiptir.

Çelik üzerinde yapılan elektrostatik boya çalışmaları sayesinde farklı renklerde kanyak mataralarını satın almanız mümkün hale gelir. Dış yüzeyde sadece renklendirme konusunda bir ayrım yapılmaz. Aynı zamanda kaplamada kullanılan malzemelere göre de farklı türler oluştuğu bir gerçektir. Burada da kaşımıza deri veya kumaş kaplı modeller çıkar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: