Kanyak Matarası

Nemli Bir Cilt İçin Yumurta Akı ile Bakım

27 Eylül 2018

Yumurtanın ne denli mucizevi bir besin olduğu uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilen bir konudur. Hem beslenmenin hem de bakım aşamasının olmazsa olmaz öğesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Cildinizde kuruluğun meydana geldiğini hissettiğiniz anda yumurta akı içeren bir maske hazırlayarak nem dengesini yeniden toparlayabilirsiniz.

Her Cilt Tipine Uygun: Yumurta akı sadece kuru ciltler için değil aynı zamanda her cilt türü için uygun bir maskeye dönüştürülebilir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Kuru ciltler için de yağlı ciltler için de uygun maske malzemesi olabilecek potansiyeli içerisinde bulundurmaktadır. Yumurta akı maskesi kullananlar tarafından yapılan yorumların da oldukça olumlu olduğu görülmektedir.

Alerjik Ciltler Dikkat!

Cilt bakımı yumurta akı kullanımı sırasında oldukça uygun bir materyal olsa da yumurtaya alerjisi olan ya da genel olarak alerjik bir bünyesi olan kişilerin bu konuda ayrıca hassasiyet göstermeleri gerekmektedir. Bu şekilde bir bünyeniz varsa bileğinizin iç kısmında yumurta akı ile hazırlamış olduğunuz maskeyi denemelisiniz. Herhangi bir reaksiyon meydana gelirse direkt olarak maskeyi uygulamayı kesmeli ve denediğiniz alanı da bol su ile yıkamalısınız.

Genel olarak yumuşak bir madde olduğu için yüzünüzde ya da uyguladığınız herhangi bir bölgede tahrişe sebep olmayacaktır. Fakat bu ürünü peeling malzemesi şeklinde kullanma imkanınız olduğunu da unutmamalısınız İçerisine esmer şeker ve biraz da vanilya özütü koyarak cildinizde uygulayabilir ve ölü derilerden kısa sürede arınabilirsiniz. Yumurta akı şeker maskesi cilt sağlığınızı yeniden toparlamanızı sağlayacaktır.

Temizleme Aşamasında Dikkatli Olun

Cilt bakımı yumurta akı kullanımının akabinde temizlik işlemlerinde muhakkak dikkatli olmalısınız. Oldukça faydalı olmasına karşın ciltte uzun süreler kaldığı zaman bakteri oluşumuna dahi sebep olabilmektedir.

  • Öncelikle cildinizi yıkarken muhakkak ılık su kullanmanız gerekmektedir. Sıcak ya da çok soğuk su kullandığınız zaman cildinizin dengesinde bozulmalar meydana gelecektir.
  • Güvendiğiniz hassas bir temizleyici ile tüm cildinizi yıkamalısınız.
  • Bunun akabinde herhangi bir kalıntı kalma ihtimaline karşı tonik ile de bir kat daha temizlemeniz sizin için oldukça iyi olacaktır.

Bu aşamaları tamamladıktan sonra gününüze rahatça devam edebilirsiniz. Bunların dışında yumurta akı cilt beyazlatma konusunda da kullanılabilmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: