Kanyak Matarası

Sevgilinize Farklı Bir Hediye: Kanyak Matarası

Yılbaşı ve sevgililer gününün peş peşe gelmesi bazı insanları hediye seçimi konusunda sıkıntıya düşürüyor. Bu noktada imdadınıza yetişecek hem şık hem de marjinal bir hediye olarak kanyak matarası seçeneğini düşünebilirsiniz.

Kanyak Matarası Nedir?

Kanyak mataraları günümüzde eskisi kadar kullanılmasa da geçmiş yıllarda son derece revaçta olan alkol saklama ve tüketme materyalleridir. İsminden yol çıktığınızda sadece kanyak içilen nesneler olarak yorumlama ihtimaliniz yüksek olsa da başka alkol türevleri için de aynı vazifeyi görür.

Kanyak matarası kullanarak tüketeceğiniz içkinin sert olması önemlidir. Özellikle bira gibi fazla miktarda tüketilen içkiler için kullanışlı olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü hacim bakımından az miktarda kapasiteye sahiplerdir.

Kanyak Matarası Nasıl Kullanılır?

Kanyak matarasının kullanımının bütün modellerde standart olduğunu ifade edebiliriz. En belirgin fark ise üzerinde bulunan kapakların açılma şeklidir. Bazı modellerdeki kapak bir silikon taban üzerinde oturan ve havanın sıkışması ile kapanan yapıdadır. Bazılarında ise bilindik pet kapaklar gibi döndürülerek kapatılır.

Kapağı açtıktan sonra için dolduracağınız içkinin seçimi size kalmıştır. Ancak içkiden tam randıman almak için soğuk olarak içine dökmenizde fayda var. Çünkü içindeki paslanmaz çelik alaşım soğuk bir metaldir ve kendi sıcaklığına yakın içkilerde optimum seviyede fayda sağlar.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Kanyak mataraları hediyelik eşya sektöründe yer aldığından bu yana tasarım alanında çok büyük gelişmeler kaydedildiğini söyleyebiliriz. İç yüzeyleri hepsinde genellikle standart olsa da dış kısımlarındaki farklı modellerle birbirlerinden ayrılırlar.

İlk olarak elektrostatik boyalar sayesinde farklı renklere büründüklerini ifade edebiliriz. Bu sayede zevkinize uygun bir renk seçimi yapmanız mümkün olacaktır. Diğer bir tasarım farkı ise dışındaki kaplamalarda tercih edilen malzemelerdir. Burada deri veya farklı kumaşlara rastlayabiliriz. Ayrıca bu kaplamalar üzerinde desenler de konulabilir.

Ürünün çeşitlerini tayin eden önemli bir faktör de içerdiği sıvı kapasitesidir. Hacimlerine göre 5 Oz ile başlayıp 8 Oz’a kadar çıkan modelleri vardır. bir Oz’un ortalama 30 ML civarında olduğunu farz edersek bir su bardağı ile iki su bardağı arasında  değişen kapasitelerden bahsedebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: