Kanyak Matarası

Sivilceli Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt bakımı çok önemlidir. Fakat sivilceli cilt bakımı daha önemlidir. Sivilce problemi yaşayan insanların mutlaka cilt bakımı konusunda çok dikkatli olması gerekmektedir. Ben de sizlere sivilceli cilt bakımı hakkında bilgi verip, bu konudaki sıkıntılarınızı paylaşmak istiyorum.

Sivilceli Cilt Bakımı Aşamaları

Cilt bakımını herkes yapar ama doğru aşamaları uygulamazsanız yaptığınız bakımın cildinize hiçbir etkisi olmayacaktır. Bu nedenle sivilceli cilt bakımı aşamalarını çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Aşamaları şu şekilde sıralayalım:

  • Temizleyici
  • Tonik
  • Kullanıyorsanız sivilce kremi
  • Nemlendirici

İlk olarak cildinizi çok iyi bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Sivilceli cilt bakım rutininde en önemli kısım temizleme kısmıdır. Bunun için sivilceli ciltler için yüz temizleme jeli kullanabilirsiniz. Yani cildinize uygun temizleyici kullanmanız çok önemlidir.

Temizleme işlemini düzgün bir şekilde tamamladıktan sonra da tonik kullanmanız gerekmektedir. Tonik kullanırken de cilt tipinize uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Ancak burada pek çok insan hataya düşmektedir. Yani sivilceli ciltler genellikle yağlı olarak bilinse de aslında bazen kuru ciltlerde de sivilce oluşumu görülebilmektedir. Bu nedenle ürün alırken yağlı ciltler için de sivilceye meyilli ciltler için ürün seçmelisiniz.

Bir sonraki aşama ise sivilce kremi aşamasıdır. Bu kremler doktor kontrolünde kullanılması gereken kremlerdir. Yani asla arkadaşınızdan ya da internetten gördüğünüz sivilce kremlerini doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız.

Son olarak da nemlendirmeniz çok önemlidir. Cilt tipiniz yağlı kuru ya da karma olabilir. Ancak her cilt bakımı rutininin son aşaması nemlendirme aşamasıdır. Bu nedenle yine cildinize en uygun nemlendirici kremi bulup son aşama olarak da nemlendirme işlemi yapmalısınız.

Bahsettiğimiz sivilceli cilt bakımı rutinini her gün uygulamanız gerekmektedir. Eğer bu işlemleri 1-2 gün uygulayıp bırakırsanız hiçbir etkisini göremezsiniz.

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilcelerin geçmesi 1 günde olacak bir şey değildir. Elbette sivilceleri 1 günde kurutan pek çok krem vardır fakat bu kremler geçici çözüm sağlayan kremlerdir. Yani sivilcelerinizin sadece birkaç günlüğüne geçmesini sağlar. Eğer sivilcelerinizin kalıcı olarak geçmesini istiyorsanız mutlaka cilt bakımı yapmalı ve mümkün olduğu kadar bahsettiğimiz rutinin dışına çıkmamalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: