Kanyak Matarası

Soğuk Havalara Kanyak Matarası İle Meydan Okuyun

Kışın en şiddetli soğuklarına hazırlanırken içinizi ısıtacak bir yudum viski ya da konyak olsa hiç fena olmaz değil mi? İşte bu keyfi daha da üst seviyeye çıkaracak bir ürün olan kanyak matarası birbirinden estetik modelleriyle internet mağazalarında sizi bekliyor.

Kanyak Matarası Nedir?

Teknik olarak konuya yaklaşırsak sadece kanyak içmek için yapılmış bir matara olarak tanımlayabileceğimiz bu ürün sadece adındaki genellemeye kurban gitmiş bir yapıdadır. Bu şekilde anılmasının sebebi ise en yaygın olduğu dönemde kanyak tüketiminin de popüler bir halde olmasıdır.

Kanyak mataraları iç kısmında paslanmaz çelik alaşımının kullanıldığı bir saklama ve tüketim aracıdır. Yıllar önce üretilen modellerinde bakır gibi metallerden yapıla örneklerine de rastlamak mümkündür. Fakat fabrikasyon üretimin tercih edilmesinin ardından en kullanışlı olan metal olarak çelik tercihine geçilmiştir.

Kanyak Mataraları Nerede Kullanılır?

Başlıkta da bahsettiğimiz gibi esasına kanyak matarasının kullanım amacı soğuk havalara karşı dirençli bir bünyeye sahip olmaktır. Tabi ki bunun sebebi sadece kanyak matarası değil içine konulan içki tercihidir. Ürünün sadece kanyak içmek için kullanılmadığından bahsetmiştik ancak her içki ile de uyumlu olmadığının da altını çizmek gerekir.

Kış ayları kanyak matarasının kullanımı için en uygun dönemdir. Arkadaşlarınızla gittiğiniz bir kır gezisinde veya çadır kampında soğuktan korunmak için giydiğiniz kıyafetler veya kamp ateşi yeterli olmayabilir. Tam bu noktada cebinizden çıkarıp bir fırt aldığınızda adeta içinizde volkanlar patlar. Belli bir süre soğuk neymiş unutursunuz.

Kanyak Mataralarının Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin adının geçtiği her yerde çeşitli tasarımlardan bahsetmek de mümkün hale gelir. Bu sebeple kanyak mataraları da farklı görünümlerde kullanıcıya sunulan hediyelik çeşitleridir.

İlk olarak hacimlerine göre bir ayrım yapmamız doğru olacaktır. Küçük boy olarak nitelenen kanyak mataraları 5 Oz yani yaklaşık 150 ML hacme sahiptir. Daha büyük olanları da 8-9 Oz arasında değişir.

En popüler olan kanyak mataralarından bir tanesi de set haline satılan tiplerdir. Bu ürünler toplu tüketim imkanı da sağlayan ve içinde shot bardakları bulunan modellerdir

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: