Kanyak Matarası

Termos çeşitleri nelerdir?

Soğuk ya da sıcak içecekleri devamlı yanınızda taşımak isteyenlerdenseniz seçeceğiniz termos tam ihtiyacınızı karşılar nitelikte olmalıdır. İyi bir marka arayışı yapmanız gereken ilk adımdır. Çünkü termosların kalitesi ve litreleri bakımından hangi alanda ne kadar kullanılacağını gösterir. Dekoratif ürünler satan yerlerde de bulabileceğiniz termoslar genelde pek uzun ömürlü olmayabilir. Şekil olarak çok şık görünse de amaca hizmet etme adına istediğiniz verimi almanıza engel olabilir.

Termos nasıl seçilir?

Almayı düşündüğünüz termos, sıcak mı ya da soğuk mu tercih ettiğinizle ilgilidir. Kimi termos uzun süre sıcağı muhafaza ederken, soğuk konusunda verimli olmaz. Ya da tam tersi durumda, soğuk tutan bir termos arıyorsanız aynı randımanı sıcağı koruması konusunda bulamayabilirsiniz.

Aksesuar olarak değil de kullanım kalitesi olarak düşündüğünüzde karşınıza çıkan seçenekler çok sayıdadır. Örneğin bir bebeğin mamasını hazırlamak için, dışarı çıktığınızda yanınızda taşımak için alacağınız termosun az bir litrede olması yeterli olacaktır.

Ya da termos bardak olarak kullanmayı seçtiğinizde, termosun içindeki malzemeden dolayı sıcak bir kahve ya da soğuk herhangi bir içeceği yanınızda taşıma şansı bulabilirsiniz. Dekoratif metal hediyelik olarak düşünürseniz, eşinize ya da sevgilinize ya da hediye etmek istediğiniz herhangi birine böyle bir hediye düşünebilirsiniz.

Termosların kalitesi nasıl anlaşılır?

Herhangi bir süpermarketten alabileceğiniz termoslarda, kampçılık alanında tercih edilen termosların kalitesini bulamazsınız. Sonuçta, ticari yönü çok kuvvetli olsa da doğa amaçlı üretilen termosların sıcak-soğuk dengesini çok iyi ayarladığı için genel tercih gördüğü bilinir. Bazı termoslarda özellikle soğuk için, bazılarında ise özellikle sıcak için olduğunu belirtir ifadeler yer alır. Buna dikkat edilmesi gerekir.

Termosunuzun Swarovski taşlı olmasına gerek yok. Kullanım alanınızı belirledikten sonra yapacağınız ufak tefek bir araştırma sizi kaliteli bir termos almak için satılmakta olan yerlere yönlendirecektir. Uzun bir yürüyüşe çıktığınızda soğuk bir su içebileceğiniz veya soğuk bir kamp yerinde kaldığınızda çay ya da kahvenizi ilk sıcaklığında yudumlayabileceğiniz bir termos, el yapımı hediyelik dükkanlarında da karşınıza çıkabilir. En iyi yöntem, deneyip alan kişilerden de öğrenilebilir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: