Kanyak Matarası

Termos Çeşitleri

Sıcağı sıcak soğuğu soğuk tutan ve hem yaz hem kış aylarında hayat kurtaran bir ürün olan termos bir çok çeşide sahip bir üründür. Hacmine, şekline ve üretildiği malzemeye göre farklılık gösteren termos çeşitleri vardır.

Kişisel Kullanım İçin Metal Termoslar

Sabah kahvenizi işe giderken içmekten keyif alıyorsanız bu ürünler tam size göre. Ortalama 0.3 ila 0.5 litre arası değişen hacimleri ile bir kişinin ihtiyacını rahatça giderecek yapıda olan bu termoslar küçük yapıları sayesinde pratik bir kullanım imkanı sunuyor.

İş yerindeki masanızda kalan içeceği mesai bitse bile çantanıza atıp toplu taşıma aracında iken tüketebilme olanağı sağlayan bu ürünler aynı zamanda alternatif bir hediye de olabilir. Termos bardak olarak da anılan ürünler internette bir çok seçeneği ile bulunabilir

Ev Tipi Litrelik Termoslar

Kalabalık misafirleri ağırlarken ev hanımlarının kurtarıcısı olabilecek bir özelliği bulunan bu tip termoslar bir litre ila iki litre arası değişen hacimlere sahip olarak üretilir. Evlerde düzenlenen günlerde bir demlik çay yeterli olmuyorsa önceden hazırladığınız çayı bu termoslarda saklayarak hazırlıklı bir karşılama sunabilirsiniz.

Ev tipi termos çeşitlerinden büyük boy olanlar aynı zamanda piknikler için de uygundur. Evde demlediğiniz çayı açık alanda afiyetle içmek için bu termoslar birebir. Belki köz ateşinde yavaş yavaş demlenen çayın yerini tutmayabilir ancak size zamandan tasarruf ettirecektir.

Büyük Boy Termoslar

Bu tip termoslar genellikle soğuk tutma amacı ile kullanılır. Dış yüzeyi plastik kaplamadır. Bazı modellerinin altı kısmında küçük bir musluk bulunur. Bu musluklar kilitlenme özelliğine sahiptir. Musluğu açıp içindeki sıvıdan ihtiyacınız olduğu kadarını aldıktan sonra tekrar kilitli pozisyona getirerek hava ile temasını kesebilir ve böylece daha uzun süre soğuk kalmasını sağlayabilirsiniz.

Büyük boy termos modelleri içinde üst kısmından basmalı olarak kullanılan tipler de vardır. Burada üstteki bölme bir pompa vazifesi görür. İçindeki kanallara yapılan basınç sayesinde ön kısımda bulunan hazneden sıvı akışı sağlanır. Musluklu termos modellerinde olduğu gibi basmalı termos modellerinde de kilit sistemi yer alır.

 

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: