Kanyak Matarası

Tülin Şahin’den Cilt Bakımı Önerileri

Tülin Şahin, cilt bakımı konusunda evde yapılabilecek çok pratik maskeler önererek, kadınlara tavsiyelerde bulunan ünlü mankenlerimizden biri olarak bilinmektedir. Tülin Şahin’in hazırladığı maskeleri kullanan kadınlar da genel olarak memnun kalmaktadır. Eğer evde kolayca yapabileceğiniz Tülin Şahin cilt bakımı maskelerini öğrenmek istiyorsanız, yazının devamında tüm detayları bulabilirsiniz.

Tülin Şahin Kahve Maskesi

Tülin Şahin cilt bakımı konusunda oldukça başarılıdır ve en yaygın olarak kullanılan ve memnun kalınan maskesi Türk kahvesi maskesi olarak bilinmektedir. Öncelikle malzemelere bakalım:

  • Kakao tozu
  • Süt
  • Kahve tozu
  • Limon ya da bal

Gördüğünüz gibi Tülin Şahin kahve maskesi her evde kolaylıkla bulunan ürünlerden oluşmaktadır. Maske yapımı için tüm bu malzemeleri karıştırmanız gerekmektedir. Cildinizi ılık su ile temizledikten sonra maskeyi uygulayıp kuruyana kadar bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Limon ya da bal dememin sebebi, eğer cildiniz çok kuruysa limon zarar verebilmektedir. Böyle durumlarda bal kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Bu maske ciltteki siyah noktaların azalmasını ve pürüzsüz görünmesini sağlayan oldukça başarılı bir maskedir.

Tülin Şahin Canlandırıcı Maskesi

Kadınların severek kullandığı başka bir Tülin Şahin maskesi ise canlandırıcı maske olarak bilinen maskedir. Canlandırıcı maskede de şu ürünlerin kullanıldığını görüyoruz:

  • Bal
  • Muz
  • Elma

Bu maskeyi yapmak için önce muzu ezerek püre haline getirmeniz gerekmektedir. Ardından elma rendesi ve balı ekleyip karıştırmalı ve maske formuna getirmelisiniz. Daha sonra yüzünüze sürebilirsiniz. Tülin Şahin canlandırıcı maskesi cildinizin özellikle bal sayesinde nemlenmesini ve canlanmasını sağlayacaktır.

Tülin Şahin’den Güzellik Önerileri

Tülin Şahin’in cilt bakımı konusunda oldukça bilgili olduğundan bahsetmiştim. Aslında bunu ünlü mankenin cildine bakarak da anlayabiliriz.

Tülin Şahin’e nasıl bu kadar sağlıklı bir cilde sahip olduğunu sorduklarında ise ünlü manken ilk olarak bol bol su içtiğini söylemiştir. Yani her zaman söylendiği gibi su içmek cilt sağlığı açısından çok önemlidir. Bunun haricinde de kimyasal içerikli makyaj ya da bakım ürünleri yerine daha doğal ürünler kullandığını belirtmiştir. Yani sırf güzel görünmek için kullandığınız o ağır makyaj malzemeleri aslında uzun vadede cildinizin bozulmasına sebep olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: