Kanyak Matarası

Üşümenin Çaresi Kanyak Matarası

İnsan bazen ne kadar sıkı giyinirse giyinsin nasıl bir ısınma yöntemi seçerse seçsin içini ısıtamaz. Hatta bu durum kemiklerim üşüdü şeklinde yorumlanır. Bu noktada en etkili çözümlerden birisi kanyak matarası içindeki sert içkiden bir yudum almak ve boğazınızdan kayıp gidişini hissetmektir.

Kanyak Matarası Nedir?

Adını okuyunca sadece kanyak içilen bir materyal izlenimi verse de aslında birçok sert içki ile birlikte kullanım imkanı veren ve pratik şekilde tüketim şansı bulabildiğini bir ürün olan kanyak mataraları iç kısmı çelik alaşımla kaplı objelerdir.

Çeliğin avantajlarının başında pas yapmaması gelir. Diğer bir avantajı da içine koyduğu ürüne metalik bir tat vermesi ve içim keyfine başka bir boyut kazandırmasıdır. Ayrıca bakterilerin barınmasında pek iyi bir ortam sunmaması dolayısıyla sağlık açısından da problem teşkil etmez. Kolayca temizlenebilir ve bir sonraki kullanım için hazır hale getirilebilir.

Kanyak Matarası Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanı bakımından bir sınırlandırma içine girmek yanlış olsa da başlıca kullanım alanları şeklinde bir daraltma yapmamız daha doğru olacaktır. Soğukla mücadele konusunda başvurulan bir araç olması sebebiyle kullanım alanlarında da soğukla bir ilişki kurmamız daha doğru sonuçlar almamıza vesile olur.

Son dönemde trend olan kış kampları ve orman yürüyüşleri, bu ürünü gönül rahatlığıyla yanınızda taşıyabileceğiniz aktivitelerdir. Özellikle arkadaş grupları ile gittiğini bu kamplarda ateş yakarak ısınamadığınızda size çözüm olarak kanyak matarası uzatıldığını da görebilirsiniz.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

İç kısımlarında benzer bir yapı görülse de dış yapısındaki farklı ürünün çeşitlenmesindeki bir numaralı etkendir. İlk olarak renklerinde farklılıklarından bahsedebiliriz.

Elektrostatik boyalar sayesinde istenilen renkte üretilebilen ürünler tüketici için de geniş bir yelpaze sunulmasını sağlar. Görünümündeki farklılıklar ele alındığında bir diğer ayrıcı unsur da kaplamalardır. Ahşap kaplama veya deri kaplama olarak kaşımıza çıkan modeller tasarım açısından başarılı olarak nitelendirebileceğimiz çeşitlerdir.

Bir diğer sınıflandırma sistemi olarak da hacim konusuna eğilebiliriz. Küçük olanları 4-5 Oz arasında büyük olanlar da 8-9 Oz arasındadır. Bir Oz ise 29.5 ML olarak çevrilebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: