Kanyak Matarası

Vücuda Yapılan Cilt Bakımı Orucu Bozar Mı?

Cilt bakımı orucu bozar mı sorusu Ramazan ayında en sık gelen sorular arasında bulunuyor. Kadınların günlük hayatlarında yapmış oldukları bakım faaliyetlerinin orucu bozması söz konusu değildir. Orucun bozulması için bakım malzemelerinin yenilip içilmesi gerekmektedir. Bu durum da cilt bakımı safhasında söz konusu değildir. Bu nedenle günlük cilt bakımınıza Ramazan ayında da sorunsuz bir biçimde devam edebilirsiniz.

Günlük Bakım: Vücudunuza gereken değeri vermeniz için muhakkak cilt bakımını günlük rutinlere oturtmalısınız. Özellikle kuru cilde sahip olan kişilerin nemlendirme, yağlı cilde sahip olan kişilerin de arındırma adımlarına ayrıca bir özen göstermesi gerekmektedir. Yüz bakımı orucu bozar mı sorusunun yanıtı konunun uzmanı alimler tarafından hayır olarak verilmektedir.

Ramazanda Hangi Cilt Bakımları Yapılabilir?

Cilt bakımı orucu bozar mı sorusu kadar hangi cilt bakımlarını yapabilirim sorusu da sıklıkla merak edilen detaylar arasında kendini göstermektedir;

  • Yüzünüzü dilediğiniz cilt bakım ürününüz ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Cilt bakımının en önemli safhalarından biri olan temizliği gerçekleştirmek oldukça önemlidir. Bu şekilde cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz.
  • Tonik ile kısa sürede cildinizin yağ oranını dengeleme imkanını da elde edebilirsiniz. Özellikle yağlı cilde sahip olan kişilerin tonik aşamasını kesinlikle atlamaması gerekmektedir.
  • Nemlendirme aşamasında da oruca dair herhangi bir sakınca söz konusu değildir. Nemlendirme safhasını da tamamlayarak yumuşak bir cilt elde edilebilir. Kas gevişetici krem orucu bozar mı sorusu da krem konu başlığında sıklıkla dile getirilmektedir. Bu ürünler de orucu bozmayacaktır.

Bu detaylara göz atarak sorunsuz bir biçimde cilt bakımı tamamlanabilir. Kullandığınız maddelerin ağzınız ile temas etmemesine ayrıca önem vermelisiniz. Örneğin lip balm kullanımı ve daha sonrasında bu ürünün yanlışlıkla da olsa yenmesi kişinin orucunu zedeleyebilmektedir.

Tahriş Edecek Materyallerden Uzak Durun

Ramazan ayında su kaybının en üst seviyeye çıktığı uzmanlar tarafından da sıklıkla belirtilen detaylar arasında bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle tahriş edecek ve ciltte ekstra kuruluk yaratacak olan ürünlerden de uzak durulması gerekmektedir. Özellikle cilde yapılan peeling soyulma etkisi yarattığı için cildinizi ekstra kurutabilir. Krem sürmek orucu bozar mı Nihat Hatipoğlu programlarında da sıklıkla dile getirilmektedir. Ve her seferinde orucun bozulmayacağının altı çizilmelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: