Kanyak Matarası

Yaz Kış Aynı Performans. Termoslar

Bütün mevsimlerde gösterdiği yüksek performans ile hayat kurtarıcı bir etki yapan termoslar hem evlerimizde hem de açık alanlarda imdadımıza yetişen icatların başında gelir.

Yapısına, kullanılan malzemeye ve kullanım alanlarına göre bir çok çeşidi olan termosları birkaç başlık altında incelemeye çalışalım.

  • Evlerde Kullanılan Termoslar

Kalabalık misafirlere ev sahipliği yapılan evlerde oldukça önemli bir işleve sahip olan termosların içinde ev tipi litrelik termoslar gelir. toplum olarak çok fazla çay tüketen bir yapıya sahip olduğumuz için misafir ağırlamada da en çok kullandığımız yöntem çay demlemektir.

Misafir ağırlarken termosa doldurduğunuz çay ile hem sıcaklığını muhafaza edebilirsiniz hem de önceden hazırlık yapmak için zamana sahip olabilirsiniz.

Bu tip termoslar genellikle bir litre ila iki litre arasında değişen hacimlerde üretilir. Balkonlarda ve bahçelerde yapılan keyifli çay sohbetlerinin yarıda kesilmemesi için bu termoslardan faydalanılabilir. Ayrıca pikniğe giderken de büyük boy bir termos kullanarak sıcak bir çay keyfi şansına sahip olabilirsiniz.

  • Büyük Boy Termos Tipleri

Büyük boy termoslar genellikle üç litre ve daha fazla hacme sahip olacak şekilde imal edilir. İçindeki içeceği soğuk tutma vazifesi gördüğü için en çok yaz aylarında kullanılırlar.

Alt kısımlarında sıvı akışını sağlayan küçük bir musluk bulunur. Musluğun bölmesine basınca oluşan hava basıncı sayesinde sıvı musluktan akar. Sonrasında tekrar kilit pozisyonuna geçer ve böylece dışarıdaki sıcaklıktan uzaklaşmış olur.

Bazı modellerde ise üst kısımda basmalı bir bölme yer alır. Buton gibi görünen bu bölmeye baskı uygulandığında termosun ağız kısmından içindeki sıvı akar. Küçük bir pim sayesinde de hava girişi engellenebilir.

  • Küçük Termoslar

Küçük termoslar genellikle kişisel kullanım amaçlı termoslar olarak bilinir. Hacimleri 0.3 ila o.5 litre arasında değişkenlik gösterir. Özellikle iş yerlerinde çay ve kahve tüketimi için uygundur.

Yolculuk esnasında da bu termosları kullanarak içeceklerinizin ısısını muhafaza etme şansı bulabilirsiniz. Toplu taşıma ile sabah saatlerinde işe gidenler için sabah kahvelerini bu yolla sıcak tutmalarına imkan sağlanmış olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: