Kanyak Matarası

Yeni Yılda Sevdiklerinize Kanyak Matarası İle Sürpriz Yapın

Yeni yıl kutlamaları ister evde isterse de dışarıda bir mekanda olsun deyim yerindeyse alkol su gibi akar. Hatta bunun için stok yapanlar veya free shoplara akın edenler bile vardır. Bu alkol tutkunları için harika bir deneyim sunacak olan kanyak mataraları hediye almakta güçlük çeken kişiler için de çok uygun bir alternatif.

Kanyak Matarası Nasıl Kullanılır?

Kanyak matarası çok uzun yıllardan bu yana kullanılan ve zamanla şekli ve tasarımı değişime uğramış bir materyaldir. Kullanımının asıl amacı zaten adından da belli olduğu üzere kanyak tüketimidir.

İçinde malzeme olarak paslanmaz çelik kullanılan bu ürünler içkiyi muhafaza etmek için kullanılır ve bireysel tüketimde taşıma kolaylığı sağladığı için tercih edilir. Ancak yıllar geçtikçe teknolojinin nimetlerinin de bu alan yansıması sonucu kanyak mataraları farklı bir kimliğe bürünmüştür.

Kanyak Matarasının Kullanım Alanları Nelerdir?

Açık konuşmak gerekirse kanyak matarasının kullanımı için herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak en sık kullanımına başvurulan yerler kış aylarında çıkılan doğa gezileri ve kamplardır. Buralarda soğuk havada yakılan ateşin etrafında otururken kanyak matarasından alınan bir yudum içinizi ısıtır. Yanınızda bir de sevgiliniz olursa tadından yenmez.

Yeşilçam’ın eski örneklerinde köprü altındaki sarhoşların sürekli iç ceplerinden taşıdıkları bu güzide ürün günümüzde sadece dekoratif amaçla da kullanılmaktadır. Birçok kişi evlerindeki çalışma masalarına veya ofislerinde duçarlara kanyak matarası asarak dekorasyonlarını tamamlar.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Kanyak mataralarını ilk olarak kapasitelerinde göre gruplandırabiliriz. 5 Oz’dan 8 Oz’a kadar uzanan bir hacim yelpazesi ile karşımız çıkan bu ürün set halinde de temin edilebilir.

5 Oz olan bir kanyak matarasına yaklaşık olarak bir su bardağının aldığı kadar sıvı koyabilirsiniz. Set halinde satılan kanyak mataraları ise 8 Oz veya daha fazla olabilir. Bunlar grup halinde çıkılan gezilerde kullanım için idealdir. Veya evinize gelen bir misafiri bahçenizde ya da balkonunuzda ağırlarken küçük bir ikram sunumu olarak da kullanılabilir.

Dış yüzeyinde ise çeşitli renkler veya kaplamalara yer verildiğini söyleyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: