Kanyak Matarası

Yılbaşına Özel Kanyak Mataraları

Yeni yıl yaklaşırken bir yandan sevdiklerinize nasıl bir hediye alacağınızın da telaşı başlamış durumdadır muhtemelen. Bu yılbaşında sevdiklerinizin için farklı bir ürün almaya ne dersiniz? İşte size bambaşka bir deneyim sunacak kanyak mataraları.

Kanyak Matarası Nedir?

Eski filmlerin sahnelerinden hatırladığımız kanyak mataraları teknolojinin gelişmesiyle birlikte başka bir boyuta bürünmüş durumda. Birbirinden şık tasarımlarıyla görücüye çıkan bu sevimli hediyelikler hem kullanım hem de dekorasyon açısından son derece başarılı sonuçlar ortaya koyuyor.

Kanyak matarası ilk kullanımında kanyak tüketimi için üretilmiş olmasından dolayı bu isimle anılsa da farklı sıvıların tüketiminde de kullanılabiliyor. Özellikle kış aylarında kamp yapmayı veya doğa yürüyüşlerine katılmayı sevenlerin içlerini ısıtacak olan bu ürünleri hediye olarak satın almanın da tam zamanı.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Kanyak mataralarını ilk olarak hacimlerini baz alarak birbirlerinden ayırabiliriz. Genellikle en küçük boyları 5 Oz olan bu ürünlerin 6, 7 ve 8 Oz’a kadar uzanan çeşitleri vardır.

Bir oz yaklaşık olarak 30 ML’ye tekabül etmektedir. Yani 5 Oz olan bir kanyak matarası ortalama bir su bardağı kadar sıvı alabilir. 8 Oz olanları ise genellikle set haline satılır ve içinde shot bardakları da olur. Bu setler grup halinde kullanımlar için de uygundur.

Kanyak mataralarının çeşitlerinden bahsederken değinmemiz gereken bir diğer konu da tasarımlarına göre nasıl sınıflara ayrıldıklarıdır. Kanyak mataralarının iç kısımları aynı malzemeden yapılır. Burada paslanmaz çelik kullanılır. Çünkü hem metalin dayanıklılığından faydalanılır hem de içkinin temas ettiği yerin sağlıklı olması amaçlanır.

Tasarımlarına Gör Kanyak Mataraları Nelerdir?

Kanyak mataralarının tasarımını belirleyen nitelikler genellikle dış yüzeylerinin kaplamaları arasındaki farklardır. Bazı kanyak mataralarının dışı elektrostatik boya ile kaplanmış olduğu için çeşitli renklerde tezahür edebilir.

Dış yüzeylerine baktığımızda deri kaplama olanlarını da görebiliriz. Hatta bu deri kaplamaların üzerlerinde kimi zaman çeşitli desenlerin ve işlemelerin olması da muhtemeldir.

Pek fazla rastlanmayan ancak şık görünen başka bir kanyak matarası çeşidi de dış yüzeyinde ahşap kaplama bulunanlardır. Bu modellerde kanyak matarasının içine oturtulduğu bir kılıfa benzeyen ahşap kalıp yer alır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: