Kanyak Matarası

Yılbaşında Kendinizi Kanyak Matarası İle Şımartın

Yılbaşı hediyesi deyince herkesin aklına tanıdığı birine alınan armağanlar gelir. Oysa çoğumuz günlük hayatın koşuşturmasından kendimizi ihmal eder vaziyetteyizdir. Gelin bu yıl bir değişiklik yapıp kendinize hediye alın. Bu noktada size tavsiyemiz ise Kanyak Matarası

Hediye olarak tavsiye edilebilecek binlerce şey varken neden kanyak matarası diye soruyor olabilirsiniz. Kanyak mataraları çok eski dönemlerden bu yana kullanılan ve karizmanın sembolü haline gelen ürünlerdir. Hatırlayın, eski Hollywood filmlerinde bile karakterler uzun paltolarının iç cebinden çektikleri fırttan sonra kameraya baktıklarından ne kadar etkileyici bir görüntü oluşurdu.

Yılbaşından sadece kendinizi düşünerek bir nevi bencilce hareket ettiğiniz kanısına varabilirsiniz ancak bazen mutlu olmanın yolu yalnızca inanın kendisini düşünmesinden geçer. Ve şu da bir gerçektir ki kendisi mutlu olmayan insanın çevresindekileri mutlu etmesi de nerdeyse imkansızdır.

Kanyak Matarası Nasıl Kullanılır?

Kanyak matarası kullanımı son derece basittir. Üst kısmında genelde silikon bir yapıdan oluşan ve bazı modellerde döndürerek bazı modellerde de çekerek açılan bir kapak vardır. Bu kapağı açıp içine istediğiniz sıvıyı boşaltabilirsiniz.

Adı sadece kanyak içerken kullanıldığını düşündürse de diğer alkol türevleri için de kullanılmasında bir sakınca yoktur. Kanyak ile özdeşleşmiş olmasının sebeplerinden bir tanesi İstanbul’un eski dönemlerin kanyak tüketiminin çok yaygın olması ve özellikle soğuk havalarda yakıcı özelliği ile insanın içinin ısınmasına yardımcı olmasıdır.

Kanyak Matarası Çeşitleri Nelerdir?

Kanyak mataralarında yapı itibari ile günümüzde çok farklı tasarımlara rastlandığını söylemek mümkündür. Dış yüzeyde tercih edilen elektrostatik boyaları sayesinde her renkte bir örnek bulabilirsiniz.

Kaplama olarak da deri olan çeşitleri vardır. Bunun yanında metal veya boyanın üzerinde çeşitli desenlerin veya işlemelerin olduğu bazı türleri de temin edebilirsiniz. İç kısmı ise hepsinde aynıdır. İçine konulan sıvının muhafaza edilmesinde ve uzun ömürlü bir kullanım sunmasına yardımcı olduğu için iç kaplamasına paslanmaz çelik kullanılır.

Hacim olarak da değişen türleri vardır. 150 ML ila 250 ML arasında değişen kapasiteleri genellikle Oz birimi ile ifade edilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: